Na dně oceánu nedaleko pobřeží Kuby objevili dva vědci - Paul Weinzweig a Pauline Zalitzki - za pomoci robotických ponorek a dalších přístrojů pozůstatky starověkého města. Stotřiaosmdesát metrů pod hladinou se tu nacházejí mezi ruinami prý i sfingy a čtyři pyramidy, jež mají být dokonce mnohem větší než ty dochované v Egyptě v Gíze! Vše je údajně pečlivě rozmístěno uvnitř hranic legendárního Bermudského trojúhelníku...

Může jít o zbytky bájné Atlantidy?
Podle vědců vše nasvědčuje tomu, že území města bylo zaplaveno v důsledku stoupající hladiny celosvětových vod a poklesu půdy. Ke katastrofě pravděpodobně došlo na konci poslední doby ledové poté, co roztál arktický ledovcový příkrov. Právě tehdy se razantně zvýšila hladina světových oceánů a moří, zejména na severní polokouli planety Země. Hranice pobřeží se tehdy změnily, některé ostrovy a části kontinentů zmizely.
Experti se na základě svého výzkumu domnívají, že město bylo kdysi spolu s Kubou součástí jakési mocné civilizace a kultury. Na ostrově Kuba totiž objevili stejné symboly a piktogramy, které jsou i na strukturách pod hladinou moře. Domnívají se, že by mohlo jít o zmizelou Atlantidu, neboť v kulturách Yucatanu přežívají zbytky domorodců původem pocházejících z Olmécké kultury, z oblasti Střední Ameriky. Tato kultura byla odvozena od kultury žijící na ostrově, který zmizel právě po velké katastrofě způsobené kataklyzmatem. Ostrov se nazýval, jak udávají domorodé legendy, Atlanticú, což svádí k domněnkám o možné souvislosti s příběhy o náhlém zániku Atlantidy. Mnozí domorodí obyvatelé tvrdí, že ostrov Atlanticú (Atlantida) skutečně existoval, že patří do jejich historie.
(xar)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

139090
DnesDnes127
VčeraVčera203
Tento týdenTento týden330
Tento měsícTento měsíc1415

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice