Kde metoda predikce z vosku svíce, který se nechá odkapávat do vody, kde tuhne do tvarů, z nichž se určuje další běh osudu, vznikla? Údajně ve starověkém Římě, ale objevují se spekulace i o tom, že kolébkou původu bylo spíše Turecko. Každopádně větší obliby a rozšíření dosáhla zejména ve středověku. V té době ceromanti vosk tavili v mosazných kotlících a za doprovodu zaklínacích formulí nalévali do nádoby s vodou. Až později se začalo pracovat přímo s hořícími svícemi. V 18. století se pak ve Španělsku stala metodou volby (dávala odpověď ANO či NE), k níž se ovšem používal pečetní vosk.
Dodnes se s ceromantií můžete setkat především v Mexiku, v Portoriku a případně též v některých částech Haiti, kde je snad dokonce součástí rituálů voodoo.
Jedná se o jednu z nejjednodušších věšteckých technik, co se provedení týče, ovšem kvalita výkladu závisí na zkušenostech a schopnostech osoby, která věští.
Chcete si to zkusit?
Potřebujete jen pár věcí - v první řadě pořádnou svíčku, mělkou misku či jinou nádobu se studenou vodou, jistou dávku intuice a představivosti a v neposlední řadě také klidné místo, na němž obřad můžete provádět, aniž budete kýmkoli nebo čímkoli rušeni. Kdysi se při tomto druhu divinance kladl důraz i na barvu použité svíčky, jež se řídila tím, na jaké téma se věštba zaměřovala. Ovšem s postupem času se nejčastěji při ceromantii používaly svíce bílé či červené.
Pamatujte, že by svíčka měla hořet po zapálení nejméně hodinu, než začnete se samotným věštěním, tedy odkapáváním vosku. Tento čas využijte k tomu, že si uspořádáte v hlavě myšlenky, vhodně zformulujete otázky. Následně vložte opatrně hořící svíci do mělké nádoby s vodou, svíčka by přitom měla výškou přesahovat okraj nádoby zhruba o osm centimetrů. Vosk stékající po svíci vytvoří na hladině vody obrazce. Jiný způsob doporučuje naklonit hořící svíci nad misku s vodou a nechat vosk stékat. Co si vyberete, je pouze na vás.
Jak z vosku vzniklé tvary interpretovat?
Ztuhlý vosk se posuzuje podobně jako při taseografii (věštění z kávové sedliny). Připomeňme si některé základní obrazce a jejich význam: Srdce značí lásku, milostná dobrodružství, objeví-li se náznak písmene, nejspíš se setkáte s někým, jehož jméno na toto písmeno začíná. Připomíná vám tvar botu? Asi změníte práci či bydliště. Čísla naznačují datum nebo časový úsek, tvar postavy ukazuje, že je ve vaší blízkosti osoba, která vám pomůže či vás obdivuje. Člun nabádá k soucitu, deštník varuje před nepřátelským počínáním, podobně kočka před falší. Drak avizuje rivalitu, soupeření, dýmka nevěru partnera, motýl citovou přelétavost. Kolo je o tom, že se teprve vše ukáže, kotva doporučuje pevnost v rozhodnutích. Květina je šťastným znamením, list ale prozrazuje ztráty. Netopýr symbolizuje tajnosti a často i zklamání, oko prozření, ztrátu iluzí. Pavouček hovoří o harmonii rodinného zázemí, ale pavučina o čemsi, co je třeba řešit. Pták je předzvěstí cestování či osvobození se z nějakých pout, ryba ukazuje citlivost a potřebu přátelských kontaktů. Slunce je znakem zdraví, bohatství. Strom naznačuje, že vaše plány stojí na dobrých základech, zvon je o příchodu dobrých zpráv...
(šál)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

139108
DnesDnes120
VčeraVčera195
Tento týdenTento týden518
Tento měsícTento měsíc1603

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice