Kouzla, čáry, pradávná umění starých bylinkářek – to všechno nás dnes fascinuje a chceme se v čarodějnictví lépe vyznat. Pojďme se nyní naučit některá kouzla, která nám v životě v mnohém pomohou.

Proti noční můře
Před spaním si pod polštář položte slunečnicová semena a jablečná jádra. Jejich počet musí být lichý. Další možností je udělat na konopném provaze čtyři uzly a omotat si ho kolem zápěstí.

Proti strachu z mrtvých
Mech ze hřbitova spalte na popel a přimíchejte jej do vody ze studny, aby vznikla tekutina podobná inkoustu. Tímto inkoustem napište brkem na papír: „Byl jsi tam a zůstaň tam! Jsi tam a zůstaň tam! Budeš tam a zůstaň tam! Zůstaň tam, v dobrém vzpomínám!“ Když inkoust uschne, papírek srolujte a noste při sobě. Toto kouzlo pomůže také odehnat bloudící duše a noční přízraky.

Kouzlo pro štěstí
Budete potřebovat olivový olej, odstátou vodu, tymián, mísu, lžíci a světlé oblečení. Během novoluní si oblečte světlé oblečení a do mísy nakapejte sedm kapek olivového oleje, pět lžic odstáté vody a špetku tymiánu. Směs míchejte lžící a říkejte u toho: „Záhadné zítřky, otevřete svou moc a propůjčte mi sílu úsměvu.“

Kouzlo na studium a zkoušky
Ve vzduchu ráno před zkouškou namalujete oko a šipku doprava. Potom řeknete: „“Zaklínám tě oblohou, zaklínám tě zemí. Volám tě vzduchu na pomoc, vzdušný živle, ozvi se mi. Zkouška jež mě čeká, ať úspěšná je a v klidu proběhne.“

Kouzlo pro úspěch
K tomuto kouzlu budete potřebovat minci a jeden pár starých bot. Boty jsou totiž v mnoha zemích světa symbolem autority. Aby boty přinesly štěstí, musejí být staré. Pak mají v sobě něco jako duši a magickou moc.
O úplňkové noci nabijte v dlani vybraný peníz tak, že ho na určitou dobu podržíte v dlani na měsíčním světle. Při tom odříkávejte toto: „Co vidím, budiž zmnoženo, abych neměl(a) nedostatek peněz.“ Takto nabitou minci pak vložte do levé boty. Obujte si obě boty a ve směru hodinových ručiček v nich obejděte tři kolečka. Pak boty sundejte a dobře uložte na místo, kde se jich nikdo nedotkne. Uložte je do tvaru „T“. Obcházení do kruhu dělejte tři dny po sobě i s ukládáním bot. Potom takto začarovanou minci připevněte do bot, které často nosíte. Dokud tuto minci neutratíte a budete ji v botě nosit, bude vám přinášet úspěch a bohatství.
(toh)