Při kosmických rituálech se musíte vyhýbat všem druhům plastické hmoty, ani oděv by neměl být ze syntetického materiálu. Oltář by měl být z jednoduché dřevěné desky. Na oltář se položí šátek z vlny nebo lnu. Na oltáři by také měly být dvě svíce. V den rituálu se musíte postít a pít jen čistou vodu. Nezbytná je i nádoba na vykuřovací směs. Do této misky budete potřebovat vrstvu písku a usušené listy květů. Velmi důležitý je i ochranný magický kruh, který chrání před negativními vibracemi, nejlepší je vyrobit jej z kamenů. Na čtyřech světových stranách by měl být vždy větší kámen. Kameny do kruhu pokládejte ve směru hodinových ručiček. Doprostřed oltáře se vloží měděný vykuřovací hrnec a nejdříve se v něm zapálí dřevěné uhlí. Teprve když žhne, položíme do něj vykuřovací směs. Před samotným rituálem se musí vybrané místo s oltářem zasvětit. To se provádí následovně: Postavíme se doprostřed kruhu a levou paží nakreslíme do vzduchu pentagram, jehož linie je nekonečná. Nahlas pronesete: „Zasvěcuji tento kruh rituálu Venuše“. Potom rozpřáhnete doširoka pažemi dlaněmi vzhůru, pokleknete a dáte vykuřovací směs na rozžhavené uhlí.

Základní rituál by měl trvat hodinu. Sedíte při tom v tureckém sedu, pozdravíte příslušnou planetu (u lásky je to např. Venuše), poděkujete jí a pronesete své přání. Potom tiše meditujete a soustřeďujete se na svoje přání. Na konci nesmíte opět zapomenout poděkovat.

Kouzlo lásky
Tento rituál se provádí v pátek do čtyř hodin odpoledne, v létě do šesti. Po tomto rituálu nenoste žádné šperky. Postupujte dle předchozích pokynů.

Čarodějnická láhev pro lásku
Aby se vám kouzlo lásky povedlo, můžete ho podpořit ještě čarodějnickou láhví. Budete potřebovat:
 1 láhev se šroubovacím víčkem
 1 hrst sušených růžových lístků
 1 menší hrstku levandule
 několik kamínků růženínu
 pramenitou vodu
 několik kapek růžového oleje nebo oleje z růží

Postup: Nejdříve v dlaních podržte kamínky růženínu a naplňte je láskou. Potom je vložte na dno láhve. Po chvíli vezměte do dlaní plátky růžových lístků a opět je naplňte láskou a vložte do láhve. Pak to stejné udělejte s levandulí. Láhev naplňte vodou, přidejte pár kapek oleje z růží a láhev dobře uzavřete. Obsah protřepejte a vyslovte tato slova: „Kameny a květiny naplněné láskou, prodchnou i mne láskou. A tak se staň!“ Láhev poté uchovávejte ve své ložnici.
(toh)