Čínské učení feng-shui je vlastně nauka o harmonickém soužití člověka s přírodou. Jeho hlavním principem je umožnit životodárné energii čchi, aby mohla volně proudit, a přinášela tak pozitivní náboj do našeho života. Jak toho docílit? Feng shui nabízí celou řadu doporučení a rad.
+ Očista prostoru od staré, negativní či cizí energie je nevyhnutelná. Úklid a přirozená čistota prostoru je základ. Nepořádek v domě dokáže nejen zablokovat proudění životodárné energie, ale symbolizuje jakýsi strach z budoucnosti, anebo neschopnost zbavit se minulosti. Jestliže se nepořádku zbavíte, jako byste se zbavili bloků, co vás brzdí, rozplynou se překážky, které znázorňuje.
+ Při úklidu nezapomínejte důkladně umývat rámy dveří a oken. Vhodné je do vody přidat několik kapek vonného oleje. Skrz okna a dveře proudí energie zvenku, proto je důležité, aby čisté rámy nepropouštěly negativní energii.
+ Zbavte se starého oblečení, které jste už delší dobu nenosili, „vyrostli“ jste z něho, vyšlo z módy. Obnošené šatstvo vysílá špatné poselství. Udržuje v sobě žluklou, stagnující energii a ve skříni zbytečně zabírá místo. Pořiďte si velkou krabici a do ní uložte všechno, o čem jste přesvědčeni, že už na sebe nikdy nevezmete. Stejný postup zvolte v případě botníku, vytřiďte nemoderní, ošlapané, nenošené střevíce.
+ Čas od času je dobré podrobit důkladnému úklidu různé zásuvky a kouty. Vyhoďte staré noviny, časopisy, ale také dárky, které jste od někoho dostali a nikdy nepoužili či nevystavili, protože vám to bylo líto vyhodit. Věnujte je někomu, kdo z nich bude mít radost, užitek, odvezte je do bazaru, rozdejte. Podobně si počínejte se starými doklady, složenkami, paragony od nákupů, návody k nejrůznějším spotřebičům a podobně. Pokud se zbavíte všeho, co nepotřebujete, vyniknou o to víc věci a předměty, které máte rádi.
+ Pamatujte na to, že prostor pod postelí, skříňkami mají být volné, aby mohla dostatečně proudit pozitivní energie a také byl zachován nerušený klid pro spánek a relaxaci. Matrace pravidelně obracejte a větrejte.
+ Pozornost věnujte i květinovým koutům. Staré uschlé květiny, vadnoucí listy, chřadnoucí pokojová zeleň v sobě nesou spoustu negativní energie. Nahraďte je čerstvými řezanými květy ve váze, na jídelní stůl můžete postavit mísu s voňavým čerstvým ovocem, které podle feng shui přináší do příbytku bohatství.
+ V tradiční čínské domácnosti nikdy nezahlédnete smetáky nebo jiné čistící pomůcky. Smetáky, košťata, lopatky jsou ve feng shui spojovány s vyčerpanou energií, s vymetáním negativní, proto by nikdy neměly být na očích. Jestliže v místnosti stojí někde v cestě, u hlavních dveří, v blízkosti vstupní haly, mohou přinášet smůlu stejně jako odpadkový koš, který máme stále na očích.
+ Stará energie z domu odejde důkladným vyvětráním, vypudit ji mohou například vonné tyčinky nebo mořská sůl přidaná do kbelíku s vodou, kterou použijeme na vytírání podlahy, nábytku či mytí oken.
+ Jestliže v bytě něco nefunguje, máte ucpané umyvadlo, voda špatně odtéká zaneseným odpadem, nechte je urychleně spravit. Nehromaďte špinavé ani nevyžehlené prádlo. Neschovávejte vypotřebované kelímky od kosmetiky s tím, že by se někdy mohly na něco hodit. To vše představuje negativní energii, která se udržuje v domě či bytě.
+ Nezapomínejte uklízet i svůj počítač - mazat staré soubory, udržovat pořádek na pracovním stole.
+ Výborným prostředkem na očištění od špatné energie je například ocet. Do kbelíku s vodou přidejte několik kapek octa a vyčistěte zašlý nábytek, zrcadla, předměty, které uznáte za vhodné. Pamatujte na to, že ocet očistí příbytek od špatné energie a tam, kam dopadnou sluneční paprsky, „vstoupí“ energie pozitivní.
(es)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141226
DnesDnes110
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden110
Tento měsícTento měsíc6491

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice