Feng shui pomůže dosáhnout toho, co člověk od života očekává. Šťastnější rodinu, pohodový domov, lepší pracovní výsledky nebo příznivější finanční situaci. Peníze se staly středobodem našeho života, a i když jako takové spokojenost na duši nepřinesou, ke štěstí nepochybně přispívají. Jak přilákat peníze do domu a naklonit si paní Štěstěnu, radí po staletí východní učení feng shui.
Znalci této čínské tradice pro zvýšení osobního příjmu doporučují obstarat si staré čínské mince se čtyřúhelníkovým otvorem v jejich středu, neboť jsou starověkým symbolem bohatství a prosperity. Obstarat se dají ve specializovaných prodejnách s předměty feng shui a k tomu, aby splnily svůj účel, je třeba pořídit si tři kusy. A proč právě tento lichý počet? Trojka je vlastně symbolické číslo, které představuje spojení člověka, země a nebes. Čínské mince svážeme za sebou jasně červenou stužkou, barvou krve, která má posilovat jangovou energii mincí, probudit je k životu. Jinak mince samy o sobě nemají ve feng shui význam. Aby zdroj našich příjmů nevyschl, můžeme mince vkládat do kabelky, nákupní tašky, do peněženky, přilepit je na doklady, které vedeme při provozování živnosti, na faktury, objednávky, příjmové a výdajové knihy. Můžeme je zavěsit na zrcadlo doma nebo ve firmě, ale nesmíme zapomenout, že mince musí viset na červené stužce. Tento způsob nakládání s mincemi by měl mít pozitivní vliv na zvýšení ziskovosti obchodu a podnikání.
Číňané spojovali rozmnožování majetku také s bůžkem bohatství jménem Cchaj Šen-jie. Stejně velké přízni se v souvislosti se získáním peněz těší tlustý, smějící se Buddha. Jeho sošku umisťovali všude tam, kde se dobře vyjímal, nejlépe do rohu obývacího pokoje úhlopříčně ode dveří, tedy na dobře viditelné místo, aby byl stále na očích. Rozhodně nepatří do jídelny, koupelny nebo ložnice. Jeho posláním je vítat čchi a proměňovat ji v pozitivní blahodárnou energii.
Podle východního učení feng shui má odvrátit nepříznivou finanční situaci i třínohá žába. Stejně jako u bůžka bohatství hraje důležitou roli její umístění. Aby splnila svůj účel, měla by stát někde v blízkosti domovních dveří, nejlépe ve vzdáleném rohu úhlopříčně od hlavního vchodu. Pozice proti dveřím by mohla mít opačný efekt, symbolizovat odliv peněz z domu.
Pokud doma chováte sladkovodní želvu, pak je návštěva prodejny s pomůckami feng shui zbytečná. Ve staré Číně se mělo za to, že želva přináší do domu štěstí. Želví nádrže nechyběly v císařských palácích ani v sídle zámožných mandarínů.
Ke zvýšení zisku slouží i cinkající zvonky, jejichž zvuk, podle staré čínské tradice, oznamuje příchod dobrých zpráv. Žádný čínský obchodník se bez nich neobešel, neboť s jejich charakteristickým zvukem proudila do místnosti dobrá energie a přicházel zákazník, který tu chtěl utrácet. Efekt štěstí se znásobuje, pokud jsou zvonky vyrobeny z kovu a svázány červenou stužkou, jež posiluje uvnitř zvonků skrytou jangovou energii. Zvonky se mohou zavěsit dvěma způsoby. Buď vysoko nad dveře tak, aby se pokaždé, když někdo vstoupí, rozezněly, nebo na kliku z vnější strany dveří.
(es)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

139977
DnesDnes138
VčeraVčera213
Tento týdenTento týden561
Tento měsícTento měsíc2530

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice