Fotografie 0008 tirRuna Teiwaz, Tyr (vítězství)

Výklad Lucia di Moriani: Runa bývá přirovnávána ke hrotu kopí božské, absolutní, spravedlnosti. V jakési záležitosti tedy zřejmě bude rozhodnuto ve prospěch té strany, která je skutečně v právu, bez ohledu na zisk či ztrátu, která vám tím

vznikne. Runa vás varuje - vyhněte se kličkám a jakémukoli nečestnému jednání. Zároveň vás vyzývá, abyste sebrali odvahu a rozhodnost a převzali odpovědnost za své činy. Věřte, že pouze upřímnost, vůle a disciplína vedou k zaslouženému vítězství. Co se vztahů týká, soustřeďte se na to, aby vaše vazby s okolím byly dobré, kvalitní. Leccos dnes totiž nemůžete vykonat, čehosi nemůžete dosáhnout, bez pomoci druhých. A nezapomínejte na to, že skutečným nepřítelem si můžete být jedině vy sami.

Runa Teiwaz má tvar oštěpu a je znakem boje. Náleží bohu Týrovi - jednorukému bohu válek a vítězství. Tento severský bůh je strážcem nestranné spravedlnosti. K runě se pojí číslo 17, hláska T, stromy dub a líska, léčivá rostlina šalvěj, živel vzduch, barvy žlutá či jasně červená, nástroj meč, kámen korál. Pojí se k ní mimo jiné atributy zákon, odvaha, rivalita, boj, vítězství, zasvěcení. V kontextu se zdravím je využívána při potížích se zápěstím, rukama a prsty obecně, také proti artritidě. V magii je součástí rituálů k zajištění vítězství. Válečníci si ji vyrývali na své zbraně, aby vyhráli boj. V podobě amuletu zvyšuje soupeřivost, pomáhá člověku ustát nepříjemnou situaci, překlenout nelehké období.

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141322
DnesDnes107
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1069
Tento měsícTento měsíc7450

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice