waterfall 828948 960 720Máte pocit, že vám stále něco schází? Cítíte se nespokojení? Zdá se vám, že se vám štěstí vyhýbá? Jak ho do svého života přivolat? Někdo nedá dopustit na znamení osudu, pověry, vesmírná tajemství. Některé jevy kolem nás jsou vnímány jako poslové

dobrých zpráv. Víte, které to jsou?

Sledujte oblohu

Zamíří za jasného večera či noci váš zrak na překrásné nebeské divadlo? Říká se, že kdo uvidí padat hvězdu, měl by si něco přát. Padající hvězda obecně platí za celkově dobré znamení. Věřte tomu, že se druhý den po tomto výjimečném zážitku budete cítit prima, v pohodě, snadněji se přenesete přes nejrůznější úskalí a starosti.

Sedm let štěstí

Potkat dnes kominíka v tradičním oblečení je už trochu kuriozita. Ale pokud se tak stane, jistě vám vzejde na mysl pověra, která radí rychle se chytit za knoflík. Tenhle nenápadný rituál by se měl postarat o to, že budete mít následujících sedm let štěstí.

Duha v mytologii

Spatřit za deště na obloze barevný oblouk může v člověku vyvolat všelijaké pocity. Není bez zajímavosti, že například Norové vidí v duze most mezi nebem a zemí. Irská legenda tvrdí, že se na konci duhy nachází „hrnec zlata“ a člověk, který ho najde, učiní šťastného. Ve starodávném Japonsku však byla často vnímána jako předzvěst neštěstí. V mytologii starých Slovanů se duha považovala za posvátný most mezi lidmi a bohy. Většina národů vnímala duhu jako pozitivní znamení, posla dobrých zpráv, náznak štěstí.

Magická síla talismanu

Dostali jste jako dárek talisman - třeba v podobě čtyřlístku, podkovy nebo jinou milou drobnost? Pokud budete přesvědčeni o tom, že vás ochrání před nepříznivými vlivy, takového předmětu si važte. Jestliže uvěříte v jeho sílu, možná zjistíte, že má skutečně magické schopnosti. Pomůže vám zvýšit sebedůvěru, přivolat lásku, dodat sílu a odvahu ve složitých situacích, v životní krizi.

Nezlobte se na holuby

Jste vzteky bez sebe, pokud na svém čerstvě vypraném a nažehleném oblečení objevíte holubí trus? Zjistíte, že se tak stalo při cestě do práce, či na nákup, ale nebuďte naštvaní. Podle pověry se na vás totiž usmálo štěstí. Kromě znečištěného ošacení k němu má vést i chvíle, kdy uslyšíte holubí zavrkání. Štěstí by se mělo znásobit, jestliže jde o ptáky výhradně bílé barvy.

Která ruka vás svrbí?

Svrbí vás dlaně? Když jde o dlaň pravé ruky, podle psychologů je to signál potlačovaných negativních emocí. Vztek, hněv, závist, nedorozumění, to všechno může spontánně vyvolat lehké svrbění. V takovém případě stačí, jak se říká, vypustit páru, a všechno bude v pohodě. Podle pověry ovšem svrbění dlaně pravé ruky značí, že budete z peněženky peníze vydávat, že je třeba něco uhradit, vyrovnat pohledávky. Naopak s příjemnou finanční situací je spojeno svrbění dlaně levé.

(pru)

Foto: Pixabay