3306ToowoombaV Australském městě Toowoomba nikdo o existenci duchů nepochybuje. Paranormální jevy jsou zde na denním pořádku. Lidé se tu běžně setkávají s tím, co je jinde pouhou báchorkou předávanou ústní formou. Toowoomba se tak řadí mezi nejstrašidelnější místa

na Zemi.

Způsobily to záplavy?

Proč se právě tady začalo před několika lety odehrávat záhadné divadlo, o tom se jen spekuluje. Pravdou je, že během posledních pár let v Toowoombě paranormálních jevů přibývá, je jich stále více. Lidé se už ani nepozastavují nad tím, že sem tam potkají záhadnou postavu. Mnozí si nakumulovanou energii spojují se záplavami, jež postihly stát Queensland v roce 2011. Konkrétně ve městě Toowoomba tehdy zemřelo několik lidí, z toho dvě děti. Obrovské škody byly i na majetku, voda brala vše, co se dalo. Faktem zůstává, že tu od oné neblahé události přízraků přibylo.

Duchové, kam se podíváš

Místní hřbitov se mnozí navštěvovat bojí, chodí tam jen ti otrlejší, kteří se již smířili s tím, že tam zcela určitě spatří ducha. Mezi náhrobky se totiž potuluje mlžná postava, která se zastavuje u jednotlivých hrobů. Vždy se skloní a truchlí. O koho se jedná, je záhadou. Tuto postavu se podařilo dokonce i několikrát vyfotografovat. Lidé se nedokážou shodnout, zda jde o muže či ženu. Duch už je víceméně místním koloritem a říká se, že kdo ho nepotká, jako by v Toowoombě nikdy nebyl. Další záhadnou a často viděnou postavou je dívka v červeném. Připomíná smrtku a lze ji potkat jak na hřbitově, tak i na ulici mezi domy. Údajně by v tomto případě mělo jít o mladou dívku jménem Elizabeth Perkins, kterou v roce 1944 srazil vlak. Také návštěva místní hospody je jen pro ty odvážnější. Pokud v ní hodláte posedět a popít či pojíst, hrozí vám totiž dokonce smrt! Několik návštěvníků tu už o život za záhadných okolností skutečně přišlo. Duchové se zde projevují lomozem, ozývají se tu nevysvětlitelné rány, předměty létají vzduchem.

Vyšetřovatelé paranormálních jevů jásají

Do města se sjíždějí skupiny různých vyšetřovatelů, lovců duchů. Mají totiž jistotu, že si odsud nějaké to video, fotečku či nahrávku hlasů určitě odvezou. Jejich častou zastávkou jsou z pochopitelných důvodů tedy hlavně hřbitov nebo hospoda. Duchové se projevují všelijak, dokonce se s nimi lze dostat do fyzického kontaktu. Jeden z místních obyvatel dává k dobru podivný zážitek. Vypráví, že byl navštívit hřbitov. Nikoho sice nespatřil, ale pociťoval divný tlak na hrudi, po těle se mu zježily chlupy. Sedl si na lavičku, protože mu nebylo dobře. Najednou dostal ránu, někdo ho praštil do zad tak silně, že z lavičky spadl. Kolem ale bylo pusto a prázdno, nikdo další tam nebyl. Jiný člověk zase popisoval, jak se při procházení kolem hřbitova dostal do podivné situace. I on najednou ucítil divné mrazení v zádech, pak ho někdo vzal za ruku. Dotek byl jako skutečný, ale ani on nejdříve nikoho nespatřil. Pak ho neviditelná ruka pustila a po pár vteřinách uviděl kousek od sebe ducha. Mlžná postava se opírala o jeden z náhrobků, a když se směrem k ní podíval, pokynula mu rukou. Podstatu podivných jevů a událostí ve městě Toowoomba zatím nikdo nerozluštil. Pokud se ale chcete setkat s něčím záhadným, vypravte se právě tam.

Naďa Kučerová

Foto: Pixabay

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141352
DnesDnes144
VčeraVčera268
Tento týdenTento týden1374
Tento měsícTento měsíc7755

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice