Slunce prochází znamením Býka od 19. dubna, do Blíženců přejde 20. května. Je to čas růstu, vývoje, životodárných aktivit. Vrcholí jaro a málokteré období je tolik spojeno se silnými emocemi. Vždyť tady se odehrávají významné procesy spojené s milostným a emocionálním ukotvením

v prostoru i čase. Růst a vývoj je spojen se sklizní v čase Panny na konci léta (srpen – září) i praktickým zužitkováním v čase Kozoroha (prosinec – leden). Býk je podobně jako tato dvě znamení spojen se zemským živlem, s hodnotami, majetkem a v astropsychologickém pojetí se sebehodnotou. Býk je znamení pevné, fixní. Vývoj je v jeho čase intenzivní, příroda a život tu procházejí etapou, v níž vše mohutní a získává na síle. Navazujeme na princip Berana, který symbolizoval začátky, extenzivní růst a bujení. Pakliže jsme s Beranem vyšli po jarní rovnodennosti na cestu, nyní si ji užíváme a emotivně identifikujeme všechny překážky. V Býku přichází potvrzení (nebo odmítnutí). Vytvářejí se a tříbí názory, potřebujeme rozlišovat své a cizí. V tuto dobu se současně učíme vybírat si, hodnotit a posuzovat. Ne vše je pro nás vhodné a příhodné.

Jací jsou zrozenci znamení Býka?

Mnohé lze odvodit od astrologického symbolu. Je tvořen obloučkem představujícím duši a kruhem symbolizujícím svět. Lze jej tedy číst jako „duše nad světem“. Je tu velká snaha propojit to, co předchozí Beran rozdělil, totiž podstatu a význam. V čase Berana jsme byli schopni vzepřít se společnosti, logice věcí, a často jen proto, abychom rozběhli procesy, nebo zdůraznili svůj význam. Nyní hledáme cesty zpět, k sobě, přemýšlíme, jak spojit přetržené vazby. Poselství Býka je jednoduché - žít co nejpřirozeněji, bez konfrontací, bez zbytečného vzrušení. Zrozenci Býka sledují širokou cestu, kterou se ubírají i ostatní. Individualita se tu projevuje originálním vkusem a exkluzivitou vztahů, ale také jedinečným tvůrčím přístupem. Inklinují k tvůrčím procesům. Ať na poli hmotném, duchovním či intelektuálním je estetika vůdčím přístupem a schopnost měnit a vylepšovat realitu základním nástrojem. Znamení Býka najdeme podobně jako Berana i Blížence v prvním kvadrantu zodiaku. Tady se tvoří se srdcem na dlani a díla, jež vznikají, jsou vytvářena pro potěchu srdce. Srdečným a nekomplikovaný přístupem jsou Býci schopni si získat téměř každého, což prvoplánově chtějí. Jejich úkolem je zvětšovat a rozmnožovat, a tak se děje i na poli přátelství.

S jakými částmi těla a s jakou planetou je znamení Býka spojené?

Z lidského těla jsou v tomto období nejdůležitější krk, šíje, měkké patro, mandle, horní část zad. Řada aktivit nás také vede k tomu, abychom se učili, co vše si můžeme konkrétně i v přeneseném slova smyslu na sebe naložit. Témata úkolů, povinností a také zvládnutí vytyčeného jsou tu důležité. Učíme se pracovat s emocemi, poslouchat své tělo a hledat harmonii v jedinečném spojení těla a duše. Znamení Býka vládne planeta Venuše. Je spojena s láskou, tvořivým způsobem života a naplňováním reality. Pokud nemilujeme, netvoříme. Když tvořit potřebujeme, musíme být naplnění, musíme být sytí. Nelze tvořit bez lásky, vztahu. Předměty, lidi i situace, k nimž nemáme, nebo si nedokážeme vytvořit, citové propojení, nevidíme, míjíme.

Čím je období se Sluncem ve znamení Býka typické a jedinečné?

Už není třeba definovat ani obhajovat svoji existenci, není nutné bojovat o teplo, šetřit energií. Můžeme žít, fungovat volně a zdánlivě bezstarostně. Energie plyne, a pokud sledujeme dobře její směr, nenarážíme na komplikace. Můžeme si dokonce dovolit energií plýtvat a věnovat ji na činnosti, jež nejsou bezpodmínečně nutné. Sil, nápaditosti a času je dost. Paradoxně hlavní potíže času Býka spočívají v nadbytku, v kompenzaci toho, co považujeme za příkoří či ústrky. Sytostí nahrazujeme tyto nedostatky. Nadměrným příjmem potravy, jíž se nyní nabízí dost a v pestré škále, pokrýváme pocity nespravedlnosti. Neposloucháme tělo, lenivíme. Proto potřebujeme podněty, pohyb. Čas se Sluncem v Býku je tu pro nás, abychom se zklidnili, vyladili a naučili vnímat a uplatňovat v životě kvalitu. Procesy v čase Býka se týkají naplnění, nezbývá než se snažit být v souladu se sebou a prostředím, které nás obklopuje. Dostáváme se k samé podstatě rození - myšlenek, procesů, které vyústí ve zrod něčeho nového. Tajemství spočívá v přiměřenosti, v kvalitě a ve správném užití.

Astrolog a astropsycholog Ondřej Habr - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Foto: Danuše Mudriková - 775 323 317, modelka – Jana Fantová.

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141226
DnesDnes108
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden108
Tento měsícTento měsíc6489

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice