Slunce vchází do znamení Berana 20. března a do Býka přechází 19. dubna. Čas vymezený těmito dvěma daty plyne v energii otevírání, zahajování a růstu. S jarní rovnodenností končí zima a přichází první jarní měsíc a zároveň začíná i nový cyklus. Znamení Berana je kardinální, ohnivé, a tak

skutečně vše, co se v tomto období děje, probíhá s nevšedním zápalem a empatií - rodí se a začíná, roste a akceleruje. Ne nadarmo právě do tohoto období umísťujeme zrod a počátek všech věcí a dějů, jež budou postupně, jak bude Slunce procházet dalšími znameními, trvat a přizpůsobovat se dalším obdobím roku. S Beranem zkrátka vyrážíme na novou cestu a případné potíže, zádrhele, budou výsledkem nedokonalé přeměny (tzv. transformace) v předchozích týdnech.

Nyní naplno vnímáme sílící sluneční svit, prodlužující se den. Adekvátně s tím se objevuje a vzrůstá zájem o vnější aktivity a děje, stoupá chuť účastnit se všeho, co nás zajímá, často bez ohledu na přínos.

Jací jsou zrozenci znamení Berana?

Znak Berana tvoří dva obloučky symbolizující duše. Ty jsou na jednom místě pevně spojeny a na druhém se výrazně oddělují. Celý glyf je jednoznačným poselstvím. Vyrůstáme z jednoho, ale jdeme si svou cestou i za cenu konfrontace. Princip Berana polarizuje, konfrontuje, staví proti sobě. jin a jang, snahy setrvat a zahájit. Prvořadým úkolem je projevit se, vyslovit se a dát znamení o své existenci. Lidé, kteří se narodili se Sluncem ve znamení Berana, chtějí být sami sebou a neváhají k tomu využít jakýkoli nástroj. Některé děje a procesy rádi opakují, ale za jiných podmínek a s jinými vstupními parametry, energiemi. Zatímco princip předcházejících Ryb byl založen na tématech scelení, v Beranu se rozděluje. Tedy i zrozenci Berana se učí rozdělovat, prosazovat se, ale zároveň umět přijmout podmínky, nechat se jimi vést. Jsou v některých věcech jednodušší, neboť i jednoduchost je božská. Co nelze vyjádřit přímo, konkrétně a od srdce, jako by pro ně neexistovalo. Zrozenci se Sluncem v Beranu jsou ochotni přijmout stávající stav a existující situaci nekomplikují. Umějí znovu a znovu začínat, nacházejí dokonce v rozjezdech své poslání a radost. Spontánně existují, žijí a dávají najevo svoji radost, sílu a odvahu. Na rozdíl od zrozenců ostatních znamení si těchto kvalit tolik nepovažují, berou je za samozřejmé a očekávají podobné projevy od svého okolí.

Ve znamení Berana hraje hlavní roli fyzický stav vyjádřený pohybem, aktivitou.

Jaké části těla znamení Berana ovlivňuje?

V tomto období jsou nejdůležitější hlava a čelo. Uvnitř těla jde o krev, respektive její tlak. Však nás také řada aktivit a koneckonců i faktů staví čelem vůči probíhajícím procesům. Zároveň ale nelze stát na místě. Je třeba pohybovat se a růst. Je tedy důležité vnímat svalstvo a jeho pohyby, je žádoucí se po poněkud zatuhlém zimním období rozhýbávat – fyzicky i mentálně a intelektuálně. Je třeba si uvědomit, že život je zásadně založen na pohybu, vývoji, že jakákoli stagnace v tomto čase znamená zastavení se a uzavírání si další cesty. Platí doslova - kdo nebojuje, jako by nebyl.

Znamení Berana vládne Mars, planeta spojovaná s projevením vůle a myšlenek. Co je uvnitř nás, to se projevuje i navenek. Člověk stagnující se nehýbe ani fyzicky, člověk nabitý elánem vykonává řadu pohybů. Je potentní a je přínosem nejen pro svou budoucnost, ale i pro své okolí.

Čím je období se Sluncem v Beranu typické, charakteristické?

Obecně přibývá tepla, světla a pohybu. Pohyb je základní charakteristikou tohoto období. Stoupá fyzická náročnost, je potřeba se všemu osobně věnovat, na nic nezapomenout, vše mít pod kontrolou, na všem se podílet. Je nutné dočerpat energii v podobě stravy, ale i odpočinku. Z výživy je vhodné doplnit složky, které tělu po zimě mohou chybět. Co se týká energie, nemá smysl moc řešit pravidla a pravidelnost. Naslouchejme svému tělu a plňme jeho přání a požadavky. Ve znamení Ryb jsme byli na konci cyklu vraceni zpět k podstatě procesů, nyní se vracíme k jejich (správné) realizaci. Tak, aby vše šlo, běželo a fungovalo. Doba se Sluncem v Beranu je tu jen a jen pro nás. Abychom si znovu po roce uvědomili, kým jsme, co v životě tvoříme. Řada procesů se v tuto dobu sama zjednodušuje, žádá od nás osobní přístup a zásah. V čase Berana dostáváme šanci znovuobjevit sebe sama, vše, co k nám patří, co umíme a žít tím, co je nám vlastní, co nám odpovídá, znovu se narodit.

Astrolog a astropsycholog Ondřej Habr - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

FOTO: Danuše Mudriková (775 323 317), modelka Eva Vohanková, vizážistka Sabina Bělochová

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141214
DnesDnes366
VčeraVčera341
Tento týdenTento týden2099
Tento měsícTento měsíc6369

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice