DUBEN

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Obrázek je aktivován pro léčení oblasti hlavy a obličeje včetně očí a uší, zároveň i k celkovému posílení a harmonizaci organismu

Vládnoucí planetou znamení Berana je

Mars. V partnerském vztahu se zrozenci Berana nejlépe shodnou s Blíženci, Lvy a Střelci. Podíváme-li se na toto znamení z hlediska zdraví, tak v oblasti vnější mu odpovídají hlava, obličej, oči, uši a čelo. V oblasti vnitřní roviny pak jde o mozek. V kosterní rovině ho zastupují lebka a obličejové kosti.

Zrozenci znamení Berana mají dispozice zejména k těmto nemocem - bolesti hlavy, neuralgie, mozková mrtvice, poruchy zraku, ztráta sluchu, nervozita, nespavost a mdloby.

Obecně by si měl člověk narozený v Beranu dávat pozor na výbuchy emocí, příliš rychlé soudy a rozhodnutí a v neposlední řadě také na odhad svých sil (má sklon je přeceňovat). Má rád pikantní a kořeněná jídla, ale také alkohol. Z potravin jsou pro něj velmi vhodné ryby (jak sladkovodní, tak i mořské), drůbež a mléčné výrobky. Berani potřebují pravidelný spánkový režim, a aby jim bylo fajn, musí si najít nějakou činnost pro relaxaci. 

Ing. Josef Schrötter

Jak využít energeticky nabitý obrázek? Lze ho přikládat na problematická místa na těle, případně nechat volně působit ze vzdálenosti do jednoho metru po dobu 20 až 40 minut dvakrát denně.