BERAN

Většina zdravotních problémů Berana se odvíjí od jeho náročného tempa, které nedovolí, aby pořádně vyležel své choroby. Spolu s bolestmi hlavy, na které trpí, je nasnadě, co potřebuje – zklidnit. Zaručeně mu pomohou chmelové šišky. Může si

je vložit do polštáře, který si dá pod hlavu, nebo chmelové šišky zalít vroucí vodou a pít je jako čaj. Pokud Beran nastydne, zabere odvar z černého bezu nebo česnek v jakékoli podobě.

 

BÝK

Zdraví Býka je obvykle záviděníhodné, ovšem dobrému jídlu a pití nikdy neodolá. A tak mívá trávicí problémy. Pomůže mu odvar z artyčoku, který není chuťově nic moc, ale pomáhá. Na choroby krku je u tohoto znamení vhodný podběl. Stačí si z něj uvařit čaj, přidat lze jitrocel.

Ideální bylinkou pro Býka je také petržel. Působí jako mírná rostlinná dezinfekce, navíc předchází zadržování vody v organismu.

 

BLÍŽENCI

Každý Blíženec by měl věnovat pozornost nervům. Podle našich prababiček na rozčilování, které je věrným průvodcem tohoto znamení, účinkuje popíjení odvaru z kozlíku lékařského nebo vylouhovaného v bílém víně. Při onemocnění dýchacích cest jsou ideální obklady ze sádla na prsa. Lněné semeno, jehož odvar se používá při trávicích potížích, mohou Blíženci pít i při kašli. Pro lepší chuť lze přidat plátek citronu.

 

RAK

Případná stresová zátěž se u Raka odrazí na stavu jeho žaludku. Toto znamení navíc mívá pomalejší látkovou výměnu, takže nadváha bývá poměrně běžná. Ve vyšším věku mívají muži problémy s tlakem a ženy trpí hormonální nerovnováhou. Aby se metabolismus Raka pohnul, spolehlivě zabírá zázvor. Může si čerstvý přidat do čaje, sušený se dá zalít horkou vodou, osladit medem a popíjet. Na gynekologické problémy pomůže odvar z měsíčku lékařského nebo kontryhele.

 

LEV

Občasný odpočinek prospěje i ctižádostivému Lvu. To by si toto pracovně vytížené znamení mělo uvědomit. Prospěje to jeho srdci a lze předejít i potížím se žlučníkem a játry, což jsou orgány, které reagují citlivě na stres. Při problémech s tlakem, které mívá Lev dost často, pomáhá arnika. V jídle mu udělají dobře byliny hořké chuti, jako třeba koriandr, petržel, bazalka a kardamom. Vhodná na problémy s játry a žlučníkem je šťáva z řepy.

 

PANNA

Koníčkem Panny je péče o vlastní zdraví. Většinou trpí trávicími problémy, proto by každá měla jíst co nejvíce zeleného salátu. Do jídla, pokud to jen trochu jde, by měla přidávat kopr, kmín a zázvor, což usnadňuje trávení. Dobře jí udělají i odvary z anýzu, slézu a eukalyptu. Toto znamení je dost často ve stresu, a proto nutně potřebuje majoránku (jako čaj i koření), která podpoří funkci jater.

 

VÁHY

Váha se nerady rozhodují, špatně snášejí změny a stres. To se odráží na činnosti ledvin.

Když mají Váhy pocit, že se jim nic nedaří, zabere odvar nebo výluh z meduňky. Skvěle u nich funguje jarní detoxikační kúra z kopřiv. Doplní-li pití kopřivového čaje oplachováním vlasů odvarem, budou plné energie i náležitě krásné. Při problémech s ledvinami pomáhá urologický čaj, ale především petržel, která působí močopudně. Váhy se nerady rozhodují, špatn snášejí změny a stres. To se odráží na činnosti ledvin.

 

ŠTÍR

Mívá problémy se střevy, močovým měchýřem a pohlavními orgány. Vzhledem k napětí, v němž Štír žije, se nevyhne vyššímu krevnímu tlaku. Na regulaci tlaku je vhodný zejména česnek, který zároveň posiluje krevní oběh. Trávicí potíže se dají zvládnout s pomocí chilli papriček, ale jen v přiměřeném množství. Na zdravotní problémy tohoto znamení zabírá i pelyněk či křen.

 

STŘELEC

Je více než třeba, aby Střelec věnoval pozornost životosprávě. U tohoto znamení se velice snadno může tělesná váha přehoupnout přes rozumnou a zdravou mez. Navíc Střelec jí přesně to, co by neměl, takže jeho játra trpí. Trávicí problémy jsou pak většinou způsobeny přejídáním. Pomoci si může pampeliškou. Popíjí se po doušcích jako čaj, na jaře je vhodné ji přidávat nasekanou do salátů. Střelec by měl často popíjet odvar z řepíku lékařského nebo čekanky obecné.

 

KOZOROŽEC

Kozorožec většinou nemívá se zdravím potíže, když ale nějaký problém má, měl by ho řešit hned. K lékaři ho spolehlivě dostane revmatismus a pleť, která trpí rozšířenými žilkami. Vlasům a pokožce dělá dobře odvar z přesličky. Při problémech s revmatismem se doporučují koupele v odvaru z březového listí, které jaou vhodné i na potíže s pletí. Má-li Kozorožec problémy s klouby, udělá nejlépe, když ve svém jídelníčku omezí maso.

 

VODNÁŘ

Potíže mívá nejčastěji s křečovými žilami a křečemi v lýtkách. Potrápit ho mohou také potravinové alergie. Na stres nejlépe zabírá odvar z třezalky tečkované. Při déletrvajících potížích by se však měl Vodnář vypravit k lékaři. Proti křečím fungují minerálky bohaté na hořčík. Výborným prostředkem je odvar z černého bezu, který urychluje látkovou výměnu. Nejlépe je pít jej buď neslazený, nebo se lžičkou medu.

 

RYBY

Většina zdravotních problémů (potíže s játry a slinivkou) pramení ze stresu, který by se Ryby měly naučit co nejúčinněji zvládat. Pro urychlení látkové výměny si mohou jídla ochucovat zázvorem, pepřem, kmínem a koriandrem, nebo si z nich udělat odvar a po malých doušcích jej popíjet. Trávení vylepší i teplý odvar ze semen kopru. Na uklidnění se osvědčil hloh, který Ryby psychicky srovná a pomůže jim vidět svět tzv. v lepších barvách.

(rox)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141353
DnesDnes151
VčeraVčera268
Tento týdenTento týden1381
Tento měsícTento měsíc7762

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice