Nošení amuletů a talismanů jako ochrana před zlými duchy, lidmi i nemocemi a uhranutím či jako předměty přinášející štěstí má ve světě své dávné tradice. Už před více než dvěma tisíci lety zhotovovali dávní Asyřané sošky malých terakotových

psíčků, z nichž každý měl na boku napsáno, jak se jmenuje. Tyto figurky staří Asyřané zakopávali pod prahy svých domů v přesvědčení, že mocní duchové psů dokážou ochránit příbytek před veškerým zlem, které by do něho chtělo vstoupit.

Asyřané se obdobně jako jiné národy starověku domnívali, že nemoci a neštěstí jsou dílem zlých duchů a dalších nadpřirozených sil. A tak na ochranu před jejich útoky při sobě nosili zvláštní předměty, známé jako amulety a talismany, které také někdy ukládali na zvláštní místa. Někteří badatelé přitom tvrdí, že talisman představuje předmět, nad kterým byl vykonán obřad, jímž pak tento talisman získal sílu přitahovat štěstí a přinášet uzdravení, zatímco amuletem může být jakýkoli předmět, který má sám od sebe dar a moc čelit zlu.

(vel)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141225
DnesDnes98
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden98
Tento měsícTento měsíc6479

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice