Odedávna jsou drahé kameny a minerály nositeli světla, vesmírné energie, léčebnými prostředky na nejrůznější choroby a nemoci, posilovači zdraví. Poskytnou ochranu před negativními energiemi, vibrace krystalů umějí do života přilákat lásku nebo vylepšit stávající vztah, povzbudit duši. Vydejte se s námi odhalit tajemství jednotlivých kamenů.
Jantar
Léčebné použití: Zbavuje tělo záporných vibrací, proto má tento kámen poměrně široké využití. Lze ho použít jako podpůrný prostředek při jakékoli nemoci. Uvolňuje stres, sníží pocit frustrace, potlačí zlobu a hněv, pomáhá při depresích. Tiší bolest zubů, doporučuje se při astmatu, problémech se žaludkem a zažíváním, při infekčních chorobách, na revma nebo závratě.
Schopnosti kamene: Absorbuje všechny negativní síly, očišťuje prostředí, povzbuzuje moudrost, ulevuje nahromaděným vyhroceným emocím. Do domova přináší očistnou energii, vitalitu, lásku, příznivý osud, chrání ho před neštěstím a zkázou. V dávných dobách se věřilo tomu, že jantar dokáže vyhnat z těla nemoc a dokonce chrání před elektromagnetickým zářením.
Doporučujeme pro znamení: Panna, Blíženci, Lev
Jaspis
Léčebné použití: V alternativní medicíně se tento kámen považuje jako posilovač fyzického zdraví, a proto by se měl dotýkat pokožky. Někteří léčitelé ho doporučují na ženské problémy, má mít léčivý účinek na vaječníky a dělohu. Podle starých pramenů má jaspis chránit před napadením hmyzem, bodnutím. Podpůrný vliv se mu připisuje při odvádění ledvinových kamínků. Posiluje imunitní systém, pomáhá k lepší funkci trávicích orgánů a oběhového systému.
Schopnosti kamene: Tento nenápadný kámen má schopnost vyzařovat ochrannou energii. Učí člověka skromnosti, trpělivosti, pomáhá řešit konfliktní situace. Stačí si dát malý kamínek do kapsy, kabelky, příručního zavazadla, aby zmírňoval rozčilení, stres a nervozitu.
Doporučujeme pro znamení: Panna, Kozoroh, Rak
Karneol
Léčebné použití: Zvyšuje plodnost, posiluje vitalitu, ulevuje při apatii, léčí záněty. Pomáhá s nepříjemnou bolestí kloubů, artritidou, revmatismem tak, že se kámen přiloží na místo obtíží a nechá asi čtvrt hodiny působit. Karneolem se ve středověku léčila zvýšená horečka, jaterní choroby, má také chránit před infekcí a celkově urychlovat hojení ran.
Schopnosti kamene: O karneolu je známo, že zvyšuje sebedůvěru, povzbuzuje motivaci k úspěchu, je to vhodný kámen pro podnikatele. Má schopnost mírnit nervozitu, roztržitost, probouzet tvořivost, podněcovat dobré nápady.
Doporučujeme pro znamení: Beran, Blíženci, Panna
Korál
Léčebné použití: Korál může být cennou pomocí při potížích s ledvinami a močovým měchýřem. Tmavě červené korály lze využít k posílení srdce, zatímco růžové zmírňují deprese a stavy melancholie.
Schopnosti kamene: Korál se používá na podporu všech meditativních technik. Chrání před nehodami, projevy násilí. Vyhání strach, paniku, sebevražedné myšlenky, přitahuje lásku a štěstí. Je to kámen, který pomáhá vyrovnat se v životě s mimořádnými změnami, potlačuje frustraci.
Doporučujeme pro znamení: Býk, Váhy, Ryby
Křišťál
Léčebné použití: Patří ke kamenům s nejširším rozsahem léčebných účinků. Odedávna se využíval při poruchách rovnováhy, závratích, k léčení štítné žlázy nebo očních chorob. Ve středověku jej znali jako lék proti horečkám, úplavici nebo průjmu. Pomáhá při srdečních a nervových potížích, mírní neuralgické bolesti a vředové choroby.
Schopnosti kamene: Vnáší do duše jasno a čistotu, prohlubuje meditaci a intuici. Čistí a vyrovnává naši auru, odstraňuje zábrany a různé blokády, které brání toku životodárné energie. Pomáhá uvědomit si v životě všechny možnosti. Protože je křišťál přirozeným zdrojem energie, dokáže čistit vodu. Křišťál vhozený do vody s čerstvě řezanými květinami se postará o to, aby se déle zachovala jejich životní síla.
Doporučujeme pro znamení: Blíženci, Lev, Kozoroh
(map)

DODATEK
Ke zmírnění bolesti se pohodně posaďte v klidném prostředí, podržte kámen v dlaních, abyste cítili jeho hřejivou energii, nebo ho zkuste přiložit na postižené místo a napojit se na jeho léčivé schopnosti. Pokud však problémy přetrvávají nebo jsou dokonce akutní, vyhledejte neprodleně lékaře.

DODATEK 2
Víte, že se jantaru říkávalo medový kámen, protože je hřejivý na dotek? Díky ochraňujícím silám ho používali šamani v mnoha kulturách.

DODATEK 3
Pokud si domů pořídíte skleněnou misku, na kterou umístíte různé krystaly, přispěje to k tomu, že se v pokoji vytvoří rovnovážné prostředí, uvolněná atmosféra.

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

134437
DnesDnes16
VčeraVčera229
Tento týdenTento týden1249
Tento měsícTento měsíc6027

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice