4203neuvěřitelný příběhTo ráno se Jo Terner probudil s těžkou hlavou. Po dlouhé pijatyce a bezesné noci u jednoho z přátel mu bylo špatně. Natáhl si džíny, válející se na podlaze vedle postele, a tričko, přistoupil k zrcadlu a s nechutí se podíval na svou oteklou a

neholenou tvář s ještě nezhojeným šrámem. Když vyšel z domu, zjistil, že zmizelo jeho stařičké auto, zato měl k dispozici červený kabriolet. Nastartovat nebyl problém. Rozhodl se dojet do nejbližšího baru, dát si jedno studené pivo a pouvažovat, kde se to vlastně ocitl. Situace byla podivná, byl ve městě vzdáleném několik kilometrů od domova. Zajel na pivo a vydal se na cestu do města. Cestou natankoval. Doma se nestavil, nechtěl poslouchat matčiny výtky, kde se zase toulá. Namířil si to hned ke kamarádům.

„Zdravím, voli!“ oslovil své dva spolužáky. Ti nereagovali, jen na něj zírali s otevřenou pusou. Po hlase a způsobu chování poznali kamaráda Joa, který zahynul nedávno při autonehodě, ale stála před nimi neznámá velmi mladá dívenka.

„Kdo jsi?“ konečně vykoktal jeden z nich. „No, kluci, copak mě neznáte?“ v hlase Joa zazněla rozladěnost.

„Podívej se do zrcadla,“ zněla odpověď.

Jo přistoupil k zrcadlu a pokrčil rameny. „No jo, pár dnů jsem se neholil.“ Dívenka si prstem přejela po hladké tvářičce.

Tito tři kamarádi byli studenty jedné školy. Jejich vychovatel se rychle zorientoval, a zatímco se bavili, poslal pro jejich učitele. Ten v době vietnamské války sloužil jako psychiatr, a když ho Jo vesele pozdravil, ani nemrkl. Vmísil se do hovoru a brzy mu bylo jasné, oč jde. Dívka si vůbec neuvědomovala, že nyní představuje osobnost někoho jiného. Měli jedinou možnost: podle čísla automobilu zjistit, komu vlastně patří.

Případ byl psychiatrovi bolestně známý - v útvaru, kde sloužil, nováček, který neznal jediné slovo vietnamsky, zvedl automat, začal střílet po ostatních a vietnamsky jim nadávat. Téměř deset vojáků zastřelil, než zastřelili jeho. Učitel odešel do vedlejší místnosti a spojil se s policií. Žádal, aby vyhledali majitele odcizeného vozidla. A dívku že si bere k sobě domů na svou odpovědnost. Bohužel, službu konající policista zprávu sice zapsal, ale odložil a nepředal. Tak se příběh začal odvíjet z druhé strany. Otec děvčete, známý advokát, zjistil, že mu zmizelo auto. Zpanikařil, když slyšel, že mu s ním odjela jeho dcera. Neumí řídit, nemá řidičský průkaz, je příliš mladá. Nedávno ztratil syna, dcerka mu slíbila, že do auta nesedne - a teď tohle. Svědci mu ukázali směr, kterým odjela, a tak se vydal po silnici. Na benzince mu potvrdili, že tam byla a brala benzin. Ale najít červený kabriolet nebylo snadné, těch tam bylo více. Události ale neměly dlouhého trvání. Když se dívka ráno probudila, byla opět sama sebou. Suzan se divila, kde je, a nechápala, co se s ní stalo, než se vyjasnila tato krátká spontánní reinkarnace. Dříve lékaři mluvili o rozdvojení osobnosti, ale to už neplatí. Existují případy, kdy do osoby vstoupí nikoli jeden vetřelec, ale více, a to dokonce různého pohlaví a současně. Nositel pak mění hlas, intonaci, ale i slovní zásobu, chování a dokonce i obličej podle toho, koho zrovna představuje. Psychiatři mluví o „rozšíření“ osobnosti. Tuto novou teorii život pomalu ale jistě potvrzuje.

(ksa)

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

123517
DnesDnes260
VčeraVčera537
Tento týdenTento týden797
Tento měsícTento měsíc9084

Partnerské weby