1303fenoménČas kdysi UFO a záhadám nepřál, přesto byla různá podivná tělesa pozorována náhodnými svědky po celém tehdejším Československu. A dokázala úžasné manévry!

 

Neuvěřitelné objevy

Některá setkání si připomeňme. V roce 1962 se u Turzovky na Slovensku „roztočí“ Slunce, desítky svědků pozorují plující kouli nad zázračnou Mariánskou studánkou. Rok 1967: Kulovité UFO děsí motoristy na Prostějovsku. O dva roky později: Třímetrové postavy vystupují z hořícího „doutníku“ oranžové barvy na cestě u Pardubic. Rok 1978: Zeleně zářící objekt se objeví na Jihlavsku a ohrožuje vracející se tanečníky z venkovské zábavy. Rok 1989: U Mnichova Hradiště vidí vesmírné těleso o průměru patnáct metrů téměř deset svědků. Léto 1993: Orlická přehrada zažije malý šok, UFO je pozorováno prázdninovými rekreanty. Rok 1997: Krátce před třiadvacátou hodinou je hlášen neznámý letící objekt přímo nad vojenským výcvikovým prostorem Jince.

Komety děsily obyvatelstvo

Určité stopy „návštěv“ bychom objevili i v časech daleko starších, podivné komety děsily obyvatelstvo Čech již v letech 1570, 1591, 1630 a 1749. Pokud se jedinci dostali do jejich blízkosti, zpravidla zemřeli na „morovou ránu“. Jenže žádní další nemocní již zaregistrováni nebyli! Je Česko zemí zaslíbenou pro fenomény, možná mylně označované jako UFO? Jde o nějaké atypické atmosférické jevy?

Ďábelské znamení

Vraťme se opět do historie. V čajem naplněném šálku viděla známá vizionářka Beatrix již v roce 1810 chmurný obrázek. Domnívala se, že spatřila přímo ďábelské znamení konce světa a upadla do jakési letargie. Z kulovitého miniaturního předmětu na hladině nápoje sršely jiskry!

Mimozemšťané za Rakouska-Uherska?

Ale proč se spekuluje jen o nějakých „létajících talířích“? I když nejblíže onomu talířovitému tvaru byly plánované superletouny Adolfa Hitlera. Měly mu pomoci vyhrát válku, ale všichni víme, jak to nakonec dopadlo. Většinou je opravdový pozorovatel tajemných těles na obloze konfrontován s něčím úplně jiným, podivná tělesa mají kulovitý tvar, někdy se podobají obřím doutníkům. UFO bylo pozorováno i za Rakouska-Uherska, jen se všichni domnívali, že nějací nepřátelé císařství vystřelují z moderních děl a chystají světovou válku. Na nějaké mimozemšťany a létající talíře nikdo nemyslel. A proč taky?

Jiří Nový

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

123516
DnesDnes253
VčeraVčera537
Tento týdenTento týden790
Tento měsícTento měsíc9077

Partnerské weby