3001Všichni lidé bez výjimky myslí na odplatu, pokud jim někdo ublíží. Je jasné, že kterékoli znamení zvěrokruhu má tendenci nějakým způsobem zlo a křivdu opětovat... Jak a do jaké míry?

BERAN: Ovlivňován bojechtivým Marsem Beran nejen

nenechá nic „plavat“, ale dokonce vše oplatí okamžitě. Navíc jeho výbušný temperament neponechává téměř žádný prostor pro „civilizované" reakce. Pokud si představujete hádky „na nože“, nejste daleko od pravdy. Dobrou stránkou Beranovy msty je fakt, že jedná na rovinu a odplatou končí.

BÝK: Býk může být nejbližší přítel, na kterého se můžete vždy spolehnout, či naprosto oddaný partner, ale pokud mu uškodíte, dokáže být velmi mstivý a tvrdý. Může budit dojem, že ho váš čin obtěžoval méně než štípnutí komára, ale ve skutečnosti připravuje „účetní knihy“ na úkony, které hodlá učinit. A dříve či později svoji pomstu provede (pravděpodobně později než dříve). Navíc, o co je těžší důvěru Býka získat, o to snadněji je možné ji ztratit.

BLÍŽENCI: Pokud jde o něco, na čem Blížencům skutečně velmi záleží, mohou zosnovat ze všech znamení nejďábelštější plán pomsty. Ale když přijde čas na její realizaci, často jednoduše změnit názor nebo priority. Co by se honili... Myšlenka je to, co se počítá. Možná, že přehodnotí téma od samého základu. Je neuvěřitelné, jak jsou Blíženci schopni například omilostnit někoho, kdo je ničil šílenými intrikami v práci a na druhé straně vyhlásit válku sousedovi za malý škrábanec na autě...

RAK: Co se pomsty tý, je to „silné“ znamení. Mysleli jste, že vám to projde jen tak? Co? Cokoli. Protože to nejtěžší není čelit Rakově pomstě. Nejtěžší je vůbec pochopit její příčinu. Obecný „zdravý rozum“ nepomůže. Ten samý něžný, milující a roztomilý Rak se může změnit v nemilosrdného anděla pomsty. Nejhorší je, že vás jeho meč může zasáhnout, aniž byste tušili proč.

LEV: Hrdost a důstojnost jsou nebezpečné body Lva – pokud jej zraníte, nic vás nezachrání. Nic na světě... Bude vás po kouskách trhat a budete si jen přát, aby konec přišel rychle a aby pomsta sestávala více ze slov než z činů. Pomsta Lva je jako tsunami. Někdy odezní. To dává viníkovi – nebo kouskům, které z něj zbyly – naději, že mu Lev odpustí, ale až tehdy, kdy trvale vyloučí opakování chyb (či domnělých chyb), kterých se „viník“ dopustil.

PANNA: Pomsta Panny není tak hrozná. Za předpokladu, že je vám jedno, že jí začnete být absolutně lhostejní, vlastně jako byste nikdy neexistovali. Za jedinou chvilku můžete přijít naprosto o všechny výhody, které vám vztah s Pannou přinášel. U zástupce tohoto znamení je nepravděpodobné, že by se zabýval velkolepou pomstou. Má navíc velkou důstojnost. Ale dá vám své pohrdání najevo mnoha způsoby a nikdy vám neodpustí.

VÁHY: Pokud tomuto znamení spravedlnosti uškodíte, aniž by bylo nějakým způsobem na vině (a to ve většině případů nebývá), zjevně porušujete jeho pravidla. A zákonem je v tomto případě oplátka stejnou mincí. Nebo podobnou, na tom nezáleží, nicméně zaplatíte. Takže i znamení Vah, které se vždy snaží vyhnout konfliktu, bude v tomto případě reagovat. Rozhodně zvolí nepřímé, velmi kultivované, ale také velmi účinné, způsoby odplaty.

ŠTÍR: Pokud jste provedli něco, co probudilo pomstychtivost Štíra, je lepší změnit nejen byt, ale i město, zemi, kontinent a planetu. Pokud si ovšem nechcete vyzkoušet něco jako mýtický čínský způsob mučení popsaný jako „krájím tě na tisíc kusů tak, že zůstáváš stále naživu“. Pomsta Štíra je srovnatelná jen s něčím takovým. Je bolestivá, systematická a nekonečná. Emocionální svět Štíra je nesmírně bohatý a komplexní. Pokud jste Štírovi ublížili, bude reagovat okamžitě a neuvěřitelně přesně.

STŘELEC: U tohoto znamení je pravděpodobné, že věc projde bez velkých krveprolití, hlavně proto, že Střelci mají tendenci nebrat osobně většinu z toho, co se děje. Samozřejmě, pokud se vám podaří probudit v nich touhu po pomstě, očekávejte okamžitou reakci. Ale aspoň víte na čem jste. Dobrá věc je, že nebude pokračování, protože Střelec je někdo, kdo je trvale orientovaný na lepší budoucnost a všechno špatné nechává za sebou.

KOZOROŽEC: Pokud se Kozorožec rozhodne pomstít, učiní tak metodicky, okázale a s minimálním citovým zapojením. City končí ve chvíli jeho konečného rozhodnutí. Pak se promění v brutálního vykonavatele. Kozorožec činí jasná a neodvolatelná rozhodnutí a soudí podle vlastních zákonů. Zavinil jsi? Zaplatíš. Může často udělovat pozoruhodnou milost, ale pokud jsou jeho limity vyčerpány, není návratu. Navíc těžko odpouští.

VODNÁŘ: Toto znamení snadno nevstupuje do procesu pomsty, alespoň ne pro osobní zadostiučinění a uspokojení. Má tendenci neangažovat se emocionálně, což výrazně omezuje důvody, pro které by stálo za to se namáhat. Pomsta není v souladu s jeho zásadami. Pokud k ní přece jen přistoupí, je více pravděpodobné, že použije jako prostředek konečné „vymazání“ adresáta pomsty ze svého života se vším, co s sebou tento akt přináší.

RYBY: Možná jste to ještě nepoznali, ale roztomilé Ryby se za určitých okolností snadno promění v piraně. V ty, které si z vás udělají svačinku. Stejně jako zbylá z trojice vodních znamení (Rak a Štír), žijí Ryby z emocí. Pokud se cítí být zraněné – což není tak těžké - reagují instinktivním protiúderem. Logika v tomto případě není jejich silnou stránkou. Ale oplácejí tak „umělecky“, elegantně a „skrytě pod hladinou“, že je vlastně nebude z čeho vinit.

Jana Soukupová

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

125512
DnesDnes141
VčeraVčera223
Tento týdenTento týden364
Tento měsícTento měsíc5337

Partnerské weby