1107rakRak - obtížně snáší kritiku

Symbolem tohoto znamení je rak, bázlivý a plachý tvor, který se cítí dobře jak ve vodě, tak na zemi. Je velmi zranitelný a hledá útočiště na souši i ve vodě. Také lidský

Rak se pohybuje na rozhraní mezi světem citů a realitou. Podle starých Egypťanů je symbolem nebeské síly duše, která touží po domově. Proto také miluje svoje rodné město, svůj domov, svou rodinu. Má silně vyvinutý mateřský pud, s láskou opatruje a chrání své děti. Podstatným faktorem v životě Raka je vládnoucí Měsíc, který mu dodává zvýšenou citlivost, představivost a bujnou fantazii, ale i nestálost, rozporuplnost a sentimentalitu. Měsíc se pohybuje rychle, prochází různými fázemi, a to na Raka silně působí. Jeho nálady se často mění. Výstižněji možná vyzní, že citlivě reaguje na nálady svého okolí. Rak je opravdu vnímavý a snadno podléhá momentální atmosféře. Protože se neustále pohybuje mezi snem a skutečností, může se ostatním lidem zdát jako flegmatický a netečný.

Bezpečí je pro Raka důležité

Rak se velmi obává ztráty jistoty, potřeba pocitu bezpečí je u něj pověstná. Celý život stojí před otázkou, zda má zvyšovat svou vnější ochranu, nebo stavět na své vnitřní síle. Přesto dokáže projevit neuvěřitelnou odvahu, pokud jemu nebo milovanému člověku hrozí nebezpečí. Jako nikdo jiný se obává samoty a opuštěnosti. Žije podle vlastních pocitů a objeví-li se nějaká nepříjemná věc nebo problém, či je-li citově zraněný, okamžitě se stahuje do své ulity, tedy do vlastního světa snů a fantazie. Někdy to může zajít až tak daleko, že se uzavře do sebe, vyhledá samotu a nenávidí celý svět. Když je Rak spokojený a šťastně zamilovaný, jeho energie roste a může se, jak se říká, dotknout hvězd.

Risk se (mnohdy) nevyplácí

Povahu má Rak komplikovanou. Je citlivý a jemný, mírný až plachý, laskavý a romantický. Nutně okolo sebe potřebuje sympatie lidí, se kterými se stýká, ale obtížně snáší kritiku svého jednání, všechny invektivy a neúspěchy si bere víc než osobně. Jeho velkým problémem je snížená adaptace na skutečnost. Má sklon dlouho a hluboce přemýšlet nad chybami, kterých se dopustil, místo aby neúspěch setřásl a chopil se další příležitosti. Měl by se naučit trochu riskovat, vzít si i z neúspěchu ponaučení, neboť stále platí, že všechno špatné je pro něco dobré.

Návrat ke vzpomínkám

Rak bývá ostýchavý, podezíravý a bojí se odmítnutí. Teprve když cítí jistotu, odhalí své vnitřní já. Má prudkou povahu, která mu umožňuje ničit, aby mohl zase budovat. Bývá sentimentální, často se utápí ve vzpomínkách. Typická je pro něj náklonnost ke starým zvyklostem, starožitnostem a kuriozitám, tedy ke všemu, co připomíná minulost. Jen velmi těžko se loučí s nějakými předměty, neboť každý z nich spojuje s určitou vzpomínkou. Rakovi neschází cílevědomost, ale k postupu vpřed málokdy používá ostré lokty a tvrdé metody. Kráčí většinou velmi pomalu, houževnatě. Zde lze spatřovat jistou symboliku, neboť pozorujeme-li raka v přírodě, k cíli se nepřibližuje přímočaře, ale obloukem. Když se dostane ke kořisti, jeho klepeta ji pevně sevřou a nepustí.

(žuk)

Předplaťte si nás

Předplatné měsíčníku HOROSKOPY

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

119309
DnesDnes59
VčeraVčera298
Tento týdenTento týden2552
Tento měsícTento měsíc6645

Partnerské weby