Už od nepaměti lidé obdivují krásu drahých kamenů, staří Egypťané jim přisuzovali magickou moc a věřili v jejich léčivou sílu. Vzácné krystaly využívají dodnes afričtí šamani ke svým rituálům, bez kamenného amuletu si své počínání nedokáží představit v Tibetu, Thajsku. Jak potvrzují výzkumy, krystaly pomáhají uzdravovat, ale jejich zvláštní a

jedinečná vibrace přispívá i k tomu, že mohou pozitivně pracovat s našimi přáními, mají schopnost v sobě soustřeďovat určité formy energie.

Smaragd. V Egyptě byl zasvěcen bohyni Eset. Nosily ho těhotné ženy a po porodu ho zavěšovaly nad kolébkou. Tehdejší lékaři používali smaragdů k léčení očních chorob. Léčba spočívala v tom, že pacient dlouhé hodiny soustředěně hleděl na tento zelený kámen. Odtud také zřejmě pochází lidová víra, že pohled na zelenou barvu uzdravuje. Pověry tvrdí, že zeleným světlem smaragdu proudí do našeho srdce něco z míru, lásky a obětavosti, tento kámen reprezentuje sílu, obnovu těla, myšlení, učí plnit životní úkoly v souladu s přírodou.

Safír. Je odpradávna uznáván jako nejúčinnější amulet zamilovaných a talisman mudrců. Nejpopulárnější byly šperky se safíry v období renesance. Láska a moudrost byly tehdy vysoce oceňovány. O safíru se traduje, že dokáže rozpouštět nejistotu, posílí sebedůvěru, pozitivní vibrace safíru mají vliv na psychické schopnosti, komunikační dovednosti, zbavují falešných představ. V magii je safír znám jako kámen, který přináší prosperitu, zvyšuje sílu kouzla.

Lapis lazuli. Podle dávných legend by si tento kámen měl pořídit člověk, který propadá beznaději, zdráhá se vzít štěstí do vlastních rukou. Tento krystal má mít ochranitelskou sílu, pomáhá napojit se na intuici, která by ho správně vedla. Dávné kultury věřily, že obsahuje duše bohů a ten, kdo bude kámen nosit, získá magické schopnosti. Tmavě modrý krystal usnadňuje soustředění, podporuje učení, ukrývá schopnost nahlédnout do vlastního nitra.

Topas. Víte, že slovo topas pochází ze starého sanskrtského tapas, což znamená oheň? Žlutý průzračný kámen zajišťuje svému majiteli přízeň mocných a upevňuje postavení ve vysokých funkcích a úřadech. Hodí se i na dalekých cestách, zvláště diplomatům, neboť pomáhá najít správné výrazy a argumenty. Pod vlivem tohoto krystalu se má podařit dosáhnout vytyčených cílů, přiláká bohatství a peníze. Zlatý topas vnáší do života radostnou vitalitu a tvořivost.

Ametyst. Podle Řeků pochází jeho název od nymfy Amethis, která se těšila velké přízni Dionýsa, boha vína a radovánek. Tento fialkový kámen podporuje odhodlání, tlumí obavy a pochybnosti, úzkosti. Kdykoli se na něj člověk podívá, odežene tím vše nepříjemné. Tento duchovní krystal rádi nosili kupci a zamilovaní. Věřili tomu, že pomáhá při uzavírání dobrých obchodů, zmírňuje konflikty a uklidňuje nervy. Zvláště vhodný je pro Lvy a Berany.

Nefrit. Zelený a neprůhledný se těšil mimořádné pozornosti ve staré Číně. Byl nazýván kamenem života a údajně znásobuje tělesnou a duševní vitalitu. Fyzicky slabší děti čínských císařů spávaly v lůžku vyřezaném z kostky nefritu. V dnešní době lze těžko tento zvyk napodobit, ale prý stačí kousek nefritu na řetízku nebo náramku. Využít se dá velice úspěšně při hazardních hrách a sázení.

Opál. Duhový kámen slouží hned několika způsoby. Díky němu se dostavují věštecké sny, vyhýbají se člověku epidemie a zajišťuje bezproblémové řešení i těch nejsložitějších a nejdelikátnějších situací. Háček je v tom, že má sloužit jen lidem čestným a poctivým. Energie vzácného opálu má podporovat věrnost a oddanost, je to kámen, který pomáhá rozpouštět emoční bloky, kontroluje duševní rozpoložení. Vibrace opálu přináší do srdce spokojenost, jeho vliv podporuje radost ze života, posiluje sebeúctu.

(ruch)

DODATEK

Krystaly umějí přílákat do života peníze, štěstí, přátelství, životního partnera, úspěch. Účinky jednotlivých kamenů lze využít tím, že se nosí buď přímo na těle nebo řetízku. Je vhodné brát je do ruky, držet v dlani.

Předplaťte si nás

Předplatné měsíčníku HOROSKOPY

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

118339
DnesDnes153
VčeraVčera501
Tento týdenTento týden1346
Tento měsícTento měsíc9493

Partnerské weby