Podle okultistů existují tři světy – astrální, hmotný a duchovní. Každá živá bytost je složena z těla fyzického a různého počtu těl nehmotných. Jejich počet závisí na stupni duševního rozvoje. Co se tedy děje po smrti? Po úmrtí se naše tělo rozpadá, každé

(hmotné, éterické i astrální) za jinak dlouhou dobu. Bytost složená z éterického a astrálního těla se může výjimečně uchovat v astrálním světě (záhrobí) a zjevovat se v podobě přízraku či promlouvat k bližním, i k lidem zcela cizím. Sebevrazi, alespoň podle tvrzení příznivců reinkarnace, budou při příštím zrození pykat za svůj čin tak zvanou karmickou zátěží. Podle východních náboženství a duchovních směrů žádná událost nezůstává bez následků.

Na místě sebevraždy pak zůstává velmi silný energetický otisk, psychosomatická zóna. Je pochopitelně záporná a může způsobit velké problémy dalším obyvatelům domu či bytu, v němž se čin odehrál. Psychotronici soudí, že v místě tragického skonu zůstanou zakódovány informace o činu a sebevrahovi. Za jistých podmínek je může citlivá skupina osob (či senzitivní jedinec) vyvolat a „přehrát“, načež dojde ke známému zjevení ducha. Nejsilnější otisky zůstávají na místech vražd. Sebevrazi se také často vracejí na místa, k nimž byli citově nebo materiálně připoutáni. Potom jsou jejich přízraky vídány v domech, chatách, automobilech nebo v přírodě. Vracejí se i k lidem, ke kterým je váže velmi silné pouto.

Hlasy a zjevování duchů zemřelých osob pokládají některá náboženství za projevy démonů, zlých sil. Skeptici hovoří o projevech obyčejného podvědomí „příjemce“, vědci o poruchách myšlení. Kontaktér se nemůže smířit s odchodem blízké osoby a jeho astrální tělo se začne chovat jako cizí osobnost, začne se vymykat kontrole. Pomoci mohou ochranné rituály, uvědomění si situace a hledání řešení ve spolupráci s příslušnými specialisty.

Podivné setkání pod boží horou

Kožová hora má kromě neobvyklého jména i zajímavou historii. Podle legendy byla stvořena z milosti pohanských bohů. Chtěli na jejím vrcholu sídlit, ale božský experiment se nějak nepovedl, na kopci se místo nich usídlili zákeřní a velmi nebezpeční démoni.

V červnu 1652 se pod vrchem setkal mladý malíř Jan Václav Berka s podivným přízrakem. Údajně se jednalo o Pannu Marii s Ježíškem, ale kdo ví. Bohorodička malíři ukázala správnou cestu z hlubokého lesa. Zjevila se přímo na hlavní pěšině, a to za tuze podivných okolností. Některé z nich si připomeňme.

Panna Marie stála údajně v pronikavém měsíčním svitu, jenže úplněk nebyl. Nejednalo se spíše o nějaký výkonný reflektor? Ale odkud by se v 17. století vzal? Další události jsou ještě podivnější. Ježíšek v matčině náručí srážel tyto paprsky do jednoho proudu s pomocí malé křišťálové koule, kterou držel v levé ruce. Prý se též ozývalo jemné zvonění. Sama Madona pro změnu manipulovala s nějakou černou kostkou, tu držela v pravé ruce. Možná byla zhotovena z obsidiánu, z věšteckého kamene Aztéků. Když se mariánské zjevení pohnulo, začal samovolně světélkovat kámen v malířově prstenu. I konec příběhu je zvláštní. Jan Václav Berka uslyšel Mariin hlas, podivný, jednotvárný, připomínal mu hrací hodiny. Maria během proslovu, kterému vůbec nepřikládal váhu, ani jednou nepohnula rty, ani svaly v obličeji. Zjevení zmizelo a vyděšený muž po chvíli objevil malý pramínek s křišťálově průzračnou vodou…

S kým se tedy setkal mladý malíř? Z dnešního pohledu vše nasvědčuje tomu, že by mohlo jít o holografickou projekci nějaké vyspělé civilizace. Ale proč by to někdo dělal? To je otázka, která čeká na zodpovězení.

Jiří Nový

Foto: Pixabay

Předplaťte si nás

Předplatné měsíčníku HOROSKOPY

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

113915
DnesDnes278
VčeraVčera269
Tento týdenTento týden278
Tento měsícTento měsíc8393

Partnerské weby