ASTROLOG Richard Stříbrný upozorňuje: „Bezesporu nejvýznamnější astrologickou událostí měsíce září je přechod Slunce do znamení Vah, který nastane 22. září ve 22.02 hod SELČ. Na Severní polokouli tak dochází k Podzimní rovnodennosti a horoskop sestavený pro

tento okamžik a pro souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění v dané lokalitě po nejbližšího čtvrt roku. Nejnebezpečnější konstelace v tomto horoskopu je přesná opozice mezi Marsem ve znamení Panny a Neptunem ve znamení Ryb. V důsledku toho lze očekávat v následujících třech měsících epidemie infekčních chorob postihujících zejména střevní trakt, na cestách je nutno dodržovat zásady správné hygieny. Na scéně se mohou objevit rekombinované viry a nové choroboplodné bakterie. V určitých lokalitách, kde Mars či Neptun vychází nebo kulminují, se to projeví nejintenzivněji a navíc zde mohou přijít i prudké bouře, cyklóny a zemětřesení doprovázená tsunami a ekologickými haváriemi. Tyto lokality jsou následující - severozápad Kanady a Aljaška, Brazílie, Saudská Arábie, Etiopie, Jemen, Keňa, Tanzánie, východní pobřeží Číny, Korejský poloostrov, jižní ostrovy Japonska, Indonésie a centrální část Austrálie (jak na severu tak na jihu). Mimo tyto lokality se konstelace neprojeví tak dramaticky, v obecné rovině se bude bohatá, avšak stárnoucí a do značné míry zdegenerovaná, euroatlantická civilizace potýkat s velkým nárůstem tělesně i duševně nemocných obyvatel. Náklady na jejich léčení budou stále palčivějším problémem."

5. září - Slunce pohybující se ekliptikou znamením Panny se ocitne v opozici na Neptun ve znamení Ryb. To není vhodná konstelace pro nákup zboží trvalejší hodnoty. Ve světě může zlobit vodní živel, možné jsou i ekologické havárie. V tomto dni se také zastavuje Merkur na konci znamení Lva a opět se dává do přímého běhu. To je dobrá zpráva pro světový obchod, který by měly v následujících týdnech táhnout zejména investice lidí do vzdělání a do zdraví.

6. září - v 9.03 hodin SELČ vrcholí úplněk (opozice Slunce v Panně s Lunou v Rybách), takže lze předpokládat, že citliví jedinci budou podráždění, unáhleně reagující na podněty. Pravděpodobné je i vlhčí počasí.

13. -14. září - Slunce ve znamení Panny vytvoří kvadraturu se Saturnem ve znamení Střelce, což by mohlo světu přinést zemětřesení, sesuvy půdy, závaly v dolech či zřícení budov.

15. - 18. září - na ekliptice je řada harmonických konstelací přejících léčebným zákrokům či operacím (Merkur konjunkce Mars ve znamení Panny), ale také navazováním nových partnerských a obchodních vztahů (Venuše sextil Jupiter a trigon Uran).

20. září - v 7.30 hodin vrcholí novoluní ve znamení Panny a v tomto zemském znamení budou také Merkur, Venuše a Mars.

22. září - ve 22.02 hodin SELČ vstupuje Slunce na své pouti ekliptikou do znamení Vah a nastává rovnodennost.

23. - 25. září - z astrologického hlediska jde o nejkritičtější dny tohoto měsíce, jelikož Mars ve znamení Panny vytvoří opozici na Neptun ve znamení Ryb a Merkur ve znamení Panny bude v kvadratuře na Saturn ve znamení Střelce. Výsledkem pak může být řádění živlů přírodních i teroristických.

Třetí dekádu září pak ovlivní disharmonická vazba mezi Jupiterem ve Vahách a Uranem v Beranu, světu může přinést rozkoly v mezinárodních vztazích a pokusy vypovědět diplomatické a obchodní smlouvy.

Kontakt: www.stribrny.cz

Předplaťte si nás

Předplatné měsíčníku HOROSKOPY

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

111582
DnesDnes72
VčeraVčera224
Tento týdenTento týden72
Tento měsícTento měsíc6350

Partnerské weby