Básníci, proroci, kněží, amazonky, jasnovidci i mnozí léčitelé - ti všichni již v dávných dobách věděli o nezanedbatelném vlivu Měsíce na naši vnímavost a nejhlubší nitro.

Vztahy v době úplňku

Tak třeba úplněk je dobou kulminace, uskutečnění oslavy, času odhalení a osvětlení, kdy minulost je

v centru zájmu. Možná, že tady existuje jistý rozpor, neboť Slunce je považováno za opak Měsíce a symbolizuje pukání energií. Vztahy v době úplňku mohou být nanejvýš důležité nebo odmítnuté, neboť nespojují ideální očekávání. Jedná se tedy o čas největšího světla, což platí doslova v případě, jestliže je obloha jasná, ba co víc, jako by neexistovalo žádné umělé světlo. Nic na Zemi nemůže nahradit to tiché, chladné světlo úplňku, které až nahání strach nad klidným mořem.

   Měsíční světlo patří k nejmagičtějším světlům vůbec. Léčí a uklidňuje, působí na mnohé věci, aby rostly, koupe zemi v éterickém třpytícím se zdroji světla, které se ohýbá a kroutí. Účinek úplňku údajně trvá dva a půl dne před a dva a půl dne po něm. Tehdy energie dosahuje vrcholu a dále se zase postupně vytrácí. Úplňky jsou pro některé jedince ještě mocnější, jestliže přicházejí ve dvou stupních planety, kterou mají v grafu narození. Takovéto účinky pak mohou trvat dokonce až několik týdnů. Jestliže je to možné, nechte záclony roztažené a spěte v měsíčním světle. Měsíčního světla se dá totiž využít k tomu, abyste se očistili a učinili magické předměty silnými. Úplněk zcela patří k období, kdy je vnímání zesíleno. Proto se hodí pro přemítání i meditaci, právě tak jako k cestě do nitra.

Temný Měsíc - čas kouzel

   Následující doba po úplňku představuje čas ke tmavému stadiu, což se zase projevuje zvýšenou kulminací receptivnosti a růstem. Tmavý Měsíc je pak dobou niternosti. Při něm se tvoří slova i kouzelná předsevzetí, umělci bývají obdarováni zvláštní inspirací a dá se hluboce rozmlouvat se svým vnitřním já. Jestliže úplněk symbolizuje matku, potom temný Měsíc je Hekatou, kartou smrti v tarotu. Hadi a pavouci jsou jeho důvěrnými známými, obdobně jako kočky, vlci a vrány. Není proto divu, že tato fáze vzbuzuje strach. Temný Měsíc vládne mocným časem pro upevňování kouzel. Někteří zasvěcenci tvrdí, že se rovněž jedná o vhodný čas pro léčení. Temný Měsíc představuje dobu pro zapuzení smrtelných pout, která vás váží ke starým, dávno odehraným záležitostem. V této fázi zůstává nejlepší možností odtrhnout se od posedlosti i nutkání, kdy by se měla zakopat válečná sekera a upřednostnit čas pro určitou přestávku a odpočinek. Za temného Měsíce vzniká příhodná doba na to, abychom si vše uspořádali a mohli se dát lépe dohromady.

Osudové znamení

   Nový Měsíc nastává, když Slunce a Měsíc jsou přesně na stejném místě. Nový astrologický měsíc nadchází asi dva a půl dne předtím, než je nový Měsíc viditelný na obloze. Tento čas však může být jak nejhrozivější, tak i nejklidnější dobou. Podle arabského zvyku cokoli děláte, když je vidět nový Měsíc, je správné. Představuje to dobré osudové znamení i vznik naděje po tmě. Když například lidé v západních zemích spatří nový Měsíc, obracejí mince v kapsách, aby měli štěstí. Magie nového Měsíce podporuje začátky, nové projekty, semena zasetá za temného Měsíce začínají rašit a houbaři se mohou těšit na lepší úlovky. V tomto období žádejte pomoc, abyste dostali své plány do pohybu. Nyní až do úplňku nastává čas pro akci, pohyb, dynamičnost, kdy za magické energie Měsíce můžete zkusit naplňovat i své dávné sny.    

(vel)

Předplaťte si nás

Předplatné měsíčníku HOROSKOPY

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

110542
DnesDnes42
VčeraVčera355
Tento týdenTento týden397
Tento měsícTento měsíc5518

Partnerské weby