Končí jaro, završují se přesuny ve světě i v našich životech. Slunce vstupuje do znamení Blíženců 21. května a opouští jej 21. června ráno - v momentě letního slunovratu. Postavení Slunce ve znamení ukazuje jako v zrcadle naše vzorce fungování, realizace a tvorby, přístup k

 životu. Blíženci jsou znamením vzdušným, pohyblivým a nacházejícím se na konci prvního kvadrantu zodiaku. Proto je doba Blíženců symbolicky spojována s dokončováním a podvědomým završováním vztahových procesů spojených s přípravou na cosi důležitého a konkrétně osobního, co přichází vzápětí. To symbolizuje i letní slunovrat, je to významný předěl mezi jarními a letními událostmi.

Jací Blíženci jsou?

Duši Blížence se přiblížíme nejlépe tak, že si představíme symbol - glyf - tohoto znamení. Nacházíme v něm dva obloučky, dvě duše obrácené k sobě. Ukazuje to snahu odrážet, reflektovat, vracet zpět pocity, dojmy a představy. Obloučky jsou spojeny úsečkami, což signalizuje potřebu navazovat kontakty, propojovat obě duše. Blíženecká energie je primárně založena na hledání protějšku, partnera, přítele, spolupracovníka, spolubojovníka, společníka na cestě životem. Blíženec je v kontaktu, dotyku, propojení, lze říci, že permanentním. Je to bytost sociální a komunikativní. Není-li, projeví se tak alespoň ve vztahu k vlastním sourozencům, případně nejbližším kamarádům.

Tomuto znamení vládne planeta Merkur, jež je spojená s naším duchem, géniem. Většina aktivit (v souladu s procesy naznačenými v symbolu Blíženců) je spjata s rozumem, mentální činností a specifickým prožíváním odrazů reality v našem vědomém bytí. Přemýšlíme, komunikujeme, měníme svět v malém.

Čteme-li horoskopy psychosomaticky, sledujeme-li, jak se naše vědomé prožívání spojuje s konkrétní realizací, zjistíme, že jsou se znamením Blíženců propojeny nejvíce pohyblivé části našeho těla - prsty, paže. Pak se Blíženců týkají i ty části, jež jsou spojené s propojováním s okolním prostředím - celý dýchací systém od nosní dutiny po plíce (s výjimkou plicních sklípků, tedy místa, kde kyslík přechází do krve, tady je signifikátorem znamení Ryb). Také veškeré rytmy a krátké životní cykly jsou Blíženecké. Počínaje nádechy a výdechy a konče cykly mozkové činnosti.

Čím je období se Sluncem v Blížencích charakteristické?

Jsou dva obrazy, jejichž popis dokonale vystihuje dva hlavní rysy období na konci května a začátku června, kdy Slunce stojí ve znamení Blíženců. Na prvním z nich je louka na konci jara s množstvím pestrých květů, se spoustou poletujícího hmyzu. S přesuny, pohyby, vůněmi útočícími podobně jako barvy rostlin na smysly. Je to opojení existencí samou v její nejživotnější a nejživočišnější podobě. Nic není ale stálé, nic není zaručené. Také my jsme v pohybu, máme potřebu se přesouvat, procházet různými stavy i situacemi, zažívat, propojovat se a hledat v té mnohovrstevnaté existenci momentální smysl svého bytí a výraz duše. Nečekáme, že vše bude napořád a navždy, soustředíme se na přítomnost. Druhý obraz je spojen s civilizací přetvořeným prostředím. Představme si tedy město se vztahy mezi lidmi, kteří žijí blízko sebe, jeden s druhým propojeni z různých příčin a důvodů (jde o sousedy, spolupracovníky, osoby, se kterými se setkáváme a které do našich životů patří z titulu sdílení společného osudu obyvatel města, čtvrtě, komunity). V čase Blíženců potřebujeme někam patřit, s někým sdílet společné životní rytmy, v jejich rámci se propojovat prostřednictvím různých událostí. Jsme otevření, přístupní, komunikativní a dovedeme se přizpůsobovat. Tento čas je i počátkem každoročních letních migrací.

Na fyzické úrovni stojí za to všímat si dechu, způsobu, jakým dýcháme a případně i toho, co dýcháme. Nejen v klasickém slova smyslu, ale i s ohledem na prostředí, v němž žijeme a na atmosféru, která v něm převládá. V této části roku téměř neexistují vnější omezení. Je dovoleno takřka vše. Největší potíže si tak paradoxně způsobujeme sami. Čím? Zdánlivou nerozvážností pramenící z touhy poznávat, učit se a být poučováni. Znovu a znovu nabíháme do situací, jež by nám měly být objektivně známé. Planetka spojená s konkrétním poznáváním, Chiron, je ve znamení Blíženců v pádu, a tak je skutečně potřeba mnohé opakovat a zopakovat, než dojde k porozumění a ustálení.

Astrolog a astropsycholog Ondřej Habr - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Foto: Danuše Mudriková - 775 323 317, modelka – Renáta Pulchartová.

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

134438
DnesDnes32
VčeraVčera229
Tento týdenTento týden1265
Tento měsícTento měsíc6043

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice