Masér a terapeut Josef Kudláček upozorňuje: V dubnových dnech se může nahromaděná síla z března přeměnit v „nový život.“ Znamením je rašení, pohyb v organismu. Vznik nového života s sebou přináší spoustu změn v přírodě i v lidském organismu. Nejvíce oslabeným orgánem jsou játra. Ta jsou

velice citlivá na veškeré změny v organismu, duben je pro ně kritický.
Narušení funkce jater se projeví například pálením žáhy, objevit se mohou i mírně zvýšená teplota či problémy se zažíváním, také může kolísat hladina cukru nebo cholesterolu. Pociťujete-li ve zvýšené míře hněv, může jít rovněž o důsledek narušené funkce jater, zejména ve spojení se žlučníkem. Hněv vždy signalizuje potíže v životě i v organismu.
V dubnu trpí značnou únavou svaly, proto respektujme „jarní únavu“!
Na činnosti jater (a žlučníku) jsou závislé oči, dodávejte jim tedy dostatek vitaminu A.

Kritickou dobou jater je čas od první do třetí hodiny ranní a naopak doba pro ně příznivá trvá od třinácté do patnácté hodiny odpoledne.
Symbolem dubna je dřevo, působí v principu jin (záporně), proto buďte při zacházení s ním opatrní. Barvou dubna je (jako v březnu) zelená. V přírodě působí pozitivně, ale mimo ni je často negativní.
Doporučení: Je nutná úprava stravy - doplňte hořčiny, jezte ovoce se žlutým nebo červeným zbarvením a tmavozelené listy zelenin, ale i játra všeho druhu. Pijte čaj ovlivňující látkovou výměnu, obohaťte svou stravu o potraviny obsahující zinek (dýňová semínka). Jezte upravenou mrkev (zdroj provitaminu A a karotenu), posilujte organismus podobně jako v březnu. Ošetřujte si reflexní plochy látkové výměny, zejména body „Br“ a „C“ a plošky jater na končetinách.

Kontakt: Josef Kudláček - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

126816
DnesDnes59
VčeraVčera238
Tento týdenTento týden524
Tento měsícTento měsíc3869

Partnerské weby