Tak jako mají Keltové sestavený horoskop podle stromů a Egypťané podle bohů, indiáni mají svoje znamení spojená s charakteristikami zvířat. Základem jejich horoskopu, který se nazývá „Kruh Země“, jsou totemy v podobě dvanácti zvířat, jež lze vnímat jako obrazy lidské duše a povahy. Tento horoskop člověku pomůže lépe pochopit sám sebe, představuje určitou cestu k sebepoznání.
DATEL
Lidi narozené mezi 21. 6. a 21. 7. zveme v názvosloví indiánského horoskopu „Datly“. Tyto zrozence ovlivňuje vodní živel (cit, emoce, duševno), vládne jim pak vítr jižní (cítění, vnímání, empatie). Indiáni spatřovali v lidech zrozených v totemu Datla léčitele a mocné uzdravovatele. Byli přesvědčeni, že pomáhají stejně jako datel, jenž zbavuje strom nemoci zevnitř a zabíjí škůdce, kteří jsou zavrtáni hluboko v kmeni. Příčiny neduhů má datel objevit díky citu, empatii a umění naslouchat.
Nepřehlédnutelná je pro Datla citlivost, ne však ve smyslu slabosti. Naopak jde o silnou osobnost, která dokáže jít vytrvale za svým cílem. Mnohé mu v životě nespadne do klína snadno, vše si musí tvrdě odpracovat a vydřít. Nikdy by ale nepřiznal, že něco nezvládá. Vždy se snaží dávat důraz na detaily, maličkosti, rozhodně mu nelze upřít svědomitost, poctivost, někdy až sklon k perfekcionismu. Nepřehlédnutelná je u něj přehnaná opatrnost, popudlivost a nedůvěřivost, které pramení z jeho neustálých obav z vnějšího světa. Sami o sobě neustále pochybují a nevěří si. Se svým trápením se ale uzavírají do sebe, nemají v povaze si někomu stěžovat, o sobě neradi hovoří. Díky své plaché povaze si kolem sebe vytvářejí jakýsi ochranný kruh, do něhož málokoho pustí. Přesto dbají o harmonické vztahy s okolím, často by se rozdali, jen aby všechno kolem nich klapalo, dobře šlapalo a bylo v pořádku. Pokud se dostane Datel do konfliktu, nesváry nese velmi těžce, raději skloní hlavu a udělá první krok k usmíření. Datel se rád cítí potřebný, s velkým sebezapřením dokáže pomáhat druhým, bývá výborným a spolehlivým přítelem. Často se stává terčem lidí, kteří se ho snaží využívat. Raději pomáhá, než by pomoc od někoho přijal. Kdo Datlovi jednou ublíží, ztratí nenávratně jeho důvěru, protože si dlouho pamatuje každou křivdu, nespravedlnost, úhonu.
Datel touží po bezpečí svého domova. V lásce upřednostňuje stálý vztah založený na důvěře a citech, má silné rodičovské pudy. Když se zamiluje, je otevřený, plný lásky, do vztahu se většinou vrhá po hlavě. Jeho prioritou je za každých okolností zajistit si klid, harmonii, své blízké zahrnout láskyplnou péčí. Jeho starostlivost ale může někdy přerůst až do přehnané péče, což se ne vždy může setkávat s pochopením. Měl by se však snažit o vnitřní vyrovnanost, potom dosáhne v partnerském vztahu mnohem větší spokojenosti.
(pru)

RADA PRO DATLA
Datel se musí naučit říkat ne, aby okolí nezneužívalo jeho dobroty.

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

134402
DnesDnes171
VčeraVčera243
Tento týdenTento týden902
Tento měsícTento měsíc5680

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice