Jména ovlivňují náš život, pomáhají odhalit osobnost, její charakter, slabiny i silné stránky, budoucnost. Vydejte se s námi za tajemstvím některých nejvíce používaných křestních ženských a mužských jmen.
DENISA
Co všechno víme o jméně Denisa
Počátky

jména sahají až do starého Řecka, kde znali Dionýsa, slavného boha s vínem. Jméno lze přeložit i jako „božské dítě“, které je pro své rodiče požehnáním, radostí a štěstím. Podle statistiky je frekvence jména Denisa na 61. místě, jeho obliba vzrůstá a patří mezi dvacítku jmen pro současná narozená děvčátka.
Hvězdy napoví
Nejlépe se ztotožní se jménem ohnivá znamení (Beran, Lev, Střelec), Štír, Kozoroh a Vodnář. Tato astrologická znamení jménu přidávají odvahu a sebevědomí.
Bude vás zajímat, že…
… méně častým podobným ženským jménem je Diviška a mužským protějškem je Denis, pořadí jména podle četnosti zaujímá 100. místo.
… podle českého kalendáře mají Denisa i Denis svátek 11. září.

 

EDITA
Co všechno víme o jméně
Jméno Edita je staroanglického původu, pochází ze jména Éad + gyth“, kdy „Éad“ znamená bohatství, štěstí, blaho, „gyth“ je válka, boj. Jméno se vykládá jako „bojující o bohatství“.
Hvězdy napoví
Toto jméno je vhodné pro všechna astrologická znamení, ale určité riziko může být ve znamení Štíra, kde se může projevit nestálost ve vztazích, přelétavost, odměřenost a těžkopádnost. Znamení Střelce sice může přinést úspěch a slibnou kariéru, vykoupené však citovým strádáním.
Bude vás zajímat, že…
… frekvence jména Edita je mezi ženskými jmény na 103. místě.
… podle českého kalendáře má Edita svátek 13. ledna.

FRANTIŠEK
Jméno dříve a dnes
Jméno podle Františka z Assisi se stalo jménem světců a církevních hodnostářů. Také prostému člověku bylo jméno František bytostně blízké, a zvláště na venkově v 18. a 19. století mělo velkou oblibu. Jméno František má u nás hlubokou tradici a nese je i celá řada významných osobností. Frekvence jména František je mezi mužskými jmény na předním 10. místě obliby.
Hvězdy napoví
Jméno František je vhodné pro všechna astrologická znamení, ale nejvhodnější je pro vodní znamení (Rak, Štír, Ryby), která mu přidávají intuici a houževnatost.
Bude vás zajímat, že…
… po Panně Marii je sv. František z Assisi nejčastější inspirací umělců. Zachytit množství soch a obrazů, které jej zobrazují, a chrámů, jež jsou mu zasvěceny, je takřka nemožné.
… podle českého kalendáře má František svátek 4. října, což je den sv. Františka z Assisi, Františka má svátek 9. března. Dříve se rozlišovalo, podle jakého svatého byl kdo pokřtěn, například kdo byl křtěný na Františka z Pauly, měl svátek 2. dubna. František Xaverský 3. prosince.

HYNEK
Jméno dříve a dnes
Jméno Hynek nikdy nebylo jméno „vesnické“ či „aristokratické“, ale hojně bylo využíváno jako jméno měšťanské. Velmi často to bylo jméno děděné. Frekvence tohoto příjemně libozvučného až zpěvného jména je na 97. místě.
Hvězdy napoví
Některá astrologická znamení vám mohou hodně pomoci, dodají vám energii, sebejistotu, temperament a průbojnost. Vhodná jsou zejména ohnivá znamení (Beran, Lev, Střelec), ale také Kozoroh, Štír a Vodnář.
Bude vás zajímat, že…
… jméno je někdy nesprávně považováno za českou variantu jména Ignác. Zejména během I. světové války u nás docházelo k rozsáhlému přejmenování Ignáců na Hynky, což vyjadřovalo příslušnost k českému národu, ale také určitý odpor ke katolické církvi.
… podle českého kalendáře má Hynek svátek 1. února.
(žuk)

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

134437
DnesDnes22
VčeraVčera229
Tento týdenTento týden1255
Tento měsícTento měsíc6033

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice