Mnoho badatelů historie naší planety se přiklání k názoru, že život na Zemi má mimozemský původ. Tvrdí, že tisíciletí naši planetu navštěvují mimozemšťané. Někteří jdou tak daleko, že lidstvo považují za potomky kosmických kolonistů, anebo výsledek genetických experimentů "bohů".
Faktem je, že uplyne ještě hodně času, než zjistíme, jak to ve skutečnosti bylo. Jedno je však jisté již dnes -- že před tisíciletími létaly nad zemským povrchem lodě vytvořené rozumnými bytostmi. Tyto skutečnosti jsou zapsány v posvátných knihách a zobrazené na skalních kresbách.
V staroindickém eposu Mahábharáta, v poémě Vimanika Šastra, najdeme popis lodě nazvané vimana (nebo viman). Na ní letěl bůh Hanumatha na mýtický kontinent Lanka. Vimana měla 300 členů posádky, zásobu paliva a potravin přibližně na jeden rok. Zmínka o palivu dokazuje, že vozidlo mělo motor. V Mahábharátu lze najít mnoho popisů podobných božských vozidel, jakož i vzdušných bojů s jadernými zbraněmi. Pochopitelně jsme mohli těmto popisům porozumět až dnes, kdy lidstvo dosáhlo určitého vědeckého a technického pokroku.
V bibli najdeme i popis vozidla, kterým královna ze Sáby přiletěla navštívit krále Šalamouna. Neměli bychom zapomenout ani na proroka Ezechiela, který cestoval s anděly "mimo svět". Nakonec nezemřel, ale odjel na létajícím voze.
O pradávných kontaktech s bytostmi z jiných planet hovoří i skalní kresby staré tisíce a tisíce let. Například ve Francii objevili skalní kresby ještěrů podobných dinosaurům.
V roce 1996 v oblasti na jihovýchod od Sydney, v Kimberley, objevili mnoho podobných kreseb a nápisů v neznámém jazyce. Jsou tam obrázky podobné prehistorickým plazům a lidí s aureolami nad hlavou. Archeologové z univerzity ve Woologu určili věk kreseb na 175 000 roků (co na to antropologové tvrdící, že člověk schopný takových kreseb se objevil až před 100 000 roky?).
Někteří badatelé jsou přívrženci takzvané zmizelé civilizace. Tvrdí, že kdysi existovala na Zemi vysoce rozvinutá civilizace, která dosáhla zřejmě vyšší úrovně techniky, než je naše. Představitelé této kultury navštěvovali primitivní národy, které jejich pobyt zobrazili jako pobyt bohů v kresbách a legendách. Velká katastrofa tuto civilizaci (Atlantidu?) zničila.
Astronomové tvrdí, že v naší sluneční soustavě se pohybuje přibližně 30 000 asteroidů různé velikosti. Vědci simulovali srážku takového asteroidu se Zemí (s průměrem asi 1 kilometr). Uvolněná energie by se rovnala výbuchu 100 000 atomových bomb. Moře a oceány by zalily pevninu. Tuny prachu a vulkanických plynů by vytvořily v atmosféře clonu, kterou by nepronikly sluneční paprsky, následkem čehož by na Zemi panovala celá desetiletí takzvaná nukleární zima. Zaniklo by 99 procent všech bytostí stojících na vyšší úrovni rozvoje než mikroorganismy. Mohli by přežít pouze někteří jedinci. Z velkých staveb by přetrvaly pouze největší a nejstabilnější, které by odolaly mořským vlnám dosahujícím dokonce kilometrové výšky (například pyramidy). V následujících tisíciletích by všechny kovové předměty zkorodovaly a rozpadly se na prach. Nepřetrvaly by ani papír, sklo, látky. Zůstalo by pouze pár drobných předmětů ze zlata, hluboko skrytých v zemi nebo hrobkách. Takových, jako je například model letadla z předkolumbovské éry (v současnosti je v muzeu v bolivijské Bogotě). Jak by svědkové takového kataklyzmatu popsali událost následujícím generacím? Pravděpodobně jako potopu, která se kdysi dávno stala, můžeme tomu ale věřit?
(toh)

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

134437
DnesDnes25
VčeraVčera229
Tento týdenTento týden1258
Tento měsícTento měsíc6036

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice